yıllara göre bitcoin
Kripto Paralar

Yıllara Göre Bitcoin

Yıllara Göre Bitcoin

Yıllara göre bitcoin .. Bitcoin (BTC) ve blok zinciri teknolojisi, geleneksel para birimlerine alternatif olarak ortaya çıktıklarından beri tamamen işlevseldir. BTC teknik raporu 31 Ekim 2008’de yayınlandığında, yaratıcıları dışında herkes bunun para dünyasında bir devrim olacağını bilmiyor olabilirdi. O zamana kadar ekonomik sisteme alternatif olarak ortaya çıkan Satoshi Nakamoto adlı bir kişi veya grup tarafından yayınlanan beyaz kitap, farklı bir köken ortaya koyuyor.

Öncelikle söz konusu para gerçek para değil, gizli yazıların yarattığı bir tür dijital para birimidir. Tüm sistem, dağıtılmış verilerin kaynağı olan blok zincirine dayanmaktadır. Birçok bilgisayara sızan bu sistem, “genel hile” nin son işlemini gerçekleştiremedi.

Merkeziyetsiz Finans

Kullanıcılar kendilerini ifade etmedikçe işlemler şeffaftır ve bilinmemektedir. Bu sistem tam kontrole sahip değildir. Herhangi bir kuvvete bağlı değildir ve herhangi bir kuvvetle kullanılamaz. Yani daha güvenli, daha güvenli, daha hızlı ve daha ucuz bir yolla sonuçlanır, dağıtılmadığı için kimse sistemi kapatamaz ve değişiklik çok fazla kısıtlama olmadan kolaylıkla yapılabilir.

Transfer uygun bir şekilde tanımlanabilir. BTC başlayacak. İnsanlar madencilik faaliyetleri için hediyeler alırlar. Öte yandan 21 milyon adet ile sınırlı olan BTC sondajında, madencilik işlerinde zorluk ve ücretlerin yarıya indirilmesi gibi faktörler var. .. BTC üretiminin 2140 yılına kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

BTC’nin sınırlı miktarlarda üretilmesi gerçeği, aynı şeyi altınla karşılaştırmaya neden oluyor. Altın gibi, zor, sınırlı ve “çekilmesi” değerlidir. Ancak BTC, depolama ve transfer açısından altından daha karlı. Bu nedenle, BTC hızla bir yatırım ürünü olarak tanıtıldı. Ayrıca Bitcoin’den sonra kripto para birimi alternatifleri ortaya çıkacaktır.

İlk Transfer Süreci

Bu teknik incelemede bahsedilen teknik araç olan Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Ödeme Sistemi sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir. İlk Bitcoin bloğunu oluşturan gazetenin yayınlanmasının üzerinden iki ay geçti. Bu hareketten sadece dokuz gün sonra, ilk BTC takası 3 Ocak 2009 ve 12 Ocak 2009’da gerçekleşti.

Transfer Satoshi Nakamoto ile Hal Finney arasında gerçekleşti. 5 Ekim 2009 tarihinden itibaren BTC’nin “piyasa değeri” nden bahsedebilirim. Bugünün faiz oranlarını izleyen ilk BTC değişimi, New Liberty Standard adlı bir borsaya dayanıyordu.

5 Ekim 2009’da, 1,309,03 BTC’ye sadece 1 dolara mal olduğu için BTC süreci başladı. 2010 yılında BTC, etki alanını genişletmeye başladı. Dünyanın her yerinden insanlar BTC satıyor ve aktarıyor. Tabii ki, ilk popüler abonelik bir sürprizdi. 22 Mayıs 2010’da “Pizza Günü” gibi popüler etkinlikleri kutlarken, Laszlo Hanyecz adlı bir Amerikalı platformda pizza yemeyi sevdiğini ve BTC ile ödeme yapabileceğini yazdı. ..

Bir kullanıcı bu teklifi kabul eder ve tam olarak 10.000 BTC kabul edilir. bu iki vize. Bu yılın Ağustos ayında BTC’nin toplam piyasa değeri 1 milyon dolardı.Ağustos ayında 1 dolar 0,5 BTC’ye eşitti ve 9 Şubat 2011’de BTC ilk kez 1 dolar oldu. Bu eşiği geçtikten sonra BTC günlük olarak değer kazanmaya devam ediyor.

Devletlerin de Dikkatini Çekmeyi Başardı

Nisan 2013’te, 1 BTC’nin değeri, piyasaya sürülmesinden dört yıl sonra 100 dolardı, ancak BTC’nin değeri 10.000 dolara ulaştı. BTC’nin büyük bir etkisi olduğunda, işverenler bunu yapmanın yeni yollarını bulmaya başladı. En sarsıcı olay Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşandı. Mayıs 2013’te ilk BTC ATM’si faaliyete geçti.

Bu yenilikler önümüzdeki yıllarda başka yerlerde de mevcut olacak. 2015 yılından bu yana, ülkenin BTC ile ilgili görüşlerinin ortaya çıkmaya başlamasının üzerinden bir yıl geçti. ABD değişim hizmetinin başlamasıyla Japonya resmi olarak BTC beyan etmeyi kabul etti. Bu hareket diğer ülkeleri etkiledi. Güney Kore, İsviçre ve Malta gibi ülkeler kanun taslağı hazırlamak için ilk adımları atıyor.

Bu arada, kripto para birimlerinin yükselişi, nakit meselesini yeniden düşünüyor. Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi ülkeler dijital para ihraç etmeye başladılar ve BTC’nin fiyatı Aralık 2017’de zirve yaptı. Pazar büyümesi devam etti ve BTC’nin değeri 20.089 $ ‘a ulaştı. 16 Eylül 2020 itibarıyla 1 BTC’nin değeri neredeyse 11.000 dolara ulaştı. Bir milyondan fazla kullanıcısı ile popüler bir yatırım aracı haline geldi ve günlük ödeme aracı haline getirmek için adımlar atılıyor.

BTC’nin piyasa değeri 200 milyar doların üzerindedir. Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri yaklaşık 350 milyar dolar. Ve kriptografik liderlik hala endüstrinin yaklaşık yüzde 60’ına hakim. İlk bloğun oluşturulmasından bu yana iyi bir altyapıda devrim yaratan BTC, karlı olmaya devam edecek.

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir