yfi nedir
GenelKripto Paralar

Yearn.Finance (YFI) Nedir? Merkezsiz Finans

Bu kılavuzda, yearn.finans (YFI) konusunu ele alacağız. Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolüyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Merkezi olmayan finans, kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerinden tek bir cüzdan ile etkileşime girdiği bir yapıdır. Merkezi olmayan finansal uygulamalar açık kaynak olduğu için herkes bunları denetleyebilir, merkezi bir yapıya sahip değildir ve kullanıcılar diledikleri zaman forking yaparak kendi uygulamalarını oluşturabilirler. Peki YFI Nedir ? Ne anlama gelir ?

YFI Nedir ?

Yearn.finance, kullanıcıların Ethereum (ETH) ağı üzerinden kripto para ödünç almalarına ve ticaret yapmalarına olanak tanıyan bir anlaşmadır. Uygulama, DeFi alanında geliştirilmiş olup, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olmaksızın teşvik sağlamaktadır. Ek olarak, kendi tokeni YFI, ticaret için bir teşvik görevi görür.

Yearn.finance, birkaç farklı bağımsız ürüne sahiptir:

 • APY: Farklı borç alma protokolleri üzerinden faiz oranlarını gösterir.
 • Earn: Borç vermeniz durumunda en yüksek faizi veren havuzu gösterir.
 • Vaults: Kullanıcıların diğer DeFi projelerinin hangilerinde en yüksek getirileri sağlayacak projeleri gösterir.
 • Cap: Maliyet ve işten birkaç farklı sepet oluşturarak sizi kurtarır.

Yearn.finance, Ethereum ağı üzerinden diğer merkezi olmayan borsalara (DEX) bağlanmasına izin veren bir projedir. Bu şekilde, kullanıcılar farklı işlemler için YFI sözleşmelerine güvenebilir ve Yılın hizmetlerinin çoğu kripto para birimi işlemlerine izin verir. Earn ise Aave ve Compound gibi en iyi getiriyi sağlamayı hedefleyen bir üründür. Kullanıcılar ilgiden kaçınmak için kendi DAI, USDC, USDT, TUSD ve sUSD’lerini platforma yatırabilirler. Zap ise tek tıkla birçok farklı yatırım yapmanıza olanak sağlıyor. Örneğin, kullanıcılar DAI’lerini yCRV ile takas edebilirler. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

YFI Token Nedir?

YFI, Yearn Protokolünün yönetim simgesi olarak kabul edilir. Şimdiye kadar 30.000 YFI dağıtıldı. Ancak belgeye göre daha fazla YFI’ye ihtiyacınız olduğunda onu silebilirsiniz. YFI kolayca satın alınabilir ve kullanıcıların sözleşmede söz sahibi olması için YFI’ye söz vermesi gerekir. Rehin sürecini tamamladıktan sonra sözleşmedeki işlemlerde söz sahibi olabilirler. Ancak bir kez stake işlemi yaptıktan sonra, üç gün içinde para çekemeyecek ve karşılığında küçük bir ücret talep edemeyecekler. Yearn para çekme işlemleri için% 5 ücret alır. Yüksek ücretler Maliye Bakanlığına ödenir ve YFI sahiplerine dağıtılır.

Kripto para yatırımı hakkında detaylı bilgi almak için En iyi kripto para sitesi hangisi ? makalemizi okuyabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

  Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

  Daha :Genel

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir