Amerika'da Yerli Madenciye Vergi İndirimi !
Kripto Paralar

Amerika’da Yerli Madenciye Vergi İndirimi !

Yerel milletvekilleri, Kentucky’nin vergi indirimleri sunarak daha fazla kripto para madenciliği işletmesi kurulması için teşvik yapması gerektiğine inanıyor.

Kentucky’deki milletvekilleri, yerel kripto para madencileri için vergi indirimleri uygulamak istiyor.

Kentucky milletvekilleri Salı günü, yerel kripto madenciliği operatörleri tarafından kullanılan elektrikten satış vergisini kaldıracak. Şu anda House Bill 230 dahil olmak üzere birkaç eyalet vergi indirimini onayladı .

Lexington Herald-Leader tarafından hazırlanan bir rapora göre, Kentucky milletvekilleri yeni karar için 19’a iki oy verdi. Tasarının mali notunun yerel bütçeye yıllık en az 1 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Milletvekilleri, kesin maliyet şu ana kadar hesaplanamıyor çünkü “işletmelerin kaçının bu muafiyetten yararlanmak için bu eyalette yer almayı seçebileceği bilinmiyor” dedi.

Tasarının sponsoru, Kentucky’nin tüketilen elektrik için vergi indirimleri sunarak daha fazla kripto para birimi madenciliği işletmesi çekmesi gerektiğini söyledi. Temsilci Steven Rudy, kripto para madenciliğinin eyalette bir endüstri olarak desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

“Kripto para birimi madenciliği çok fazla elektrik gerektirir. Endüstriyel tip şeyler üzerinde çok ağır bir etkiye sahiptir. Madenciler sadece annelerinin bodrum katında veya ebeveynlerinin bodrum katında kod yazan birkaç kişi değildir. Bu aslında oldukça karmaşık, oldukça teknik bir iş ”dedi.

Kentucky, kripto işini devlete çekmeye çalışıyor. Ocak 2021’de Kentucky ekonomik kalkınma yetkilileri , toplam 28 milyon dolarlık yatırımla Paducah’da bir kripto madenciliği operasyonu açmak için Blockware Mining’in vergi teşviklerini onayladı . Kentucky Senatosu, kripto para birimi madenciliği için kendi vergi indirimi tasarısını Senato Bill 255 olarak da ilerletiyor .

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir