Bill Miller, Bitcoin "Yükseldikçe Daha Az Riskli" Dedi
Kripto Paralar

Yatırımcı Bill Miller, Bitcoin “Yükseldikçe Daha Az Riskli” Dedi

Yatırım fonu devi Bill Miller tekrar Bitcoin hakkında CNBC’ye açıklama yaptı.

Miller Cuma günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin ile ilgili ilginç olan şeylerden biri, yükseldikçe daha az riskli hale gelmesidir. Bu, çoğu hissede olanın tam tersi.” dedi.

Miller, her gün yaratılan yaklaşık 900 bitcoin ve muazzam miktarda mevcut arzı toplayan bir dizi perakende ve kurumsal yatırımcı ile bitcoin’i “arz-talep hikayesi” olarak tanımladı.

Bu büyük yatırımlardan bazıları, daha fazla satın alma planlarıyla 70.000 BTC’yi aşan MicroStrategy ve 2020’nin sonuna doğru 740 milyon doları bitcoin’e aktaran Londra merkezli varlık yöneticisi Ruffer Investment gibi firmalardan geldi.

Bill Miller, her büyük yatırımcının elinde mutlaka bir Kripto Para bulunduracağını söyledi.

Bitcoin’in düşüş yapacağı zamanda alım yapmak isteyenler için Bill Miller, 2020’nin Mart ayındaki Bitcoin’in gün içerisinde %50’lik düşüşünde 4.000 $ piyasa fiyatından satın alabilirdiniz diyerek o zamana gönderme yaptı. Bu sözünün altında sanki bir daha bu günleri göremezsiniz der gibi bir şeyler var.

Miller, “Çok, çok değişken olmasını beklemelisiniz” dedi. ” Bu iniş ve çıkışları kaldıramıyorsanız Bitcoin yatırımı yapmak size göre olmayabilir ” dedi. Miller, bu haftanın başlarında, piyasaların potansiyel bir enflasyon koruması olarak bitcoin’in değer teklifini düşük fiyatlandırdığını düşündüğünü söyledi.

Bill Miller eski bir Bitcoin yatırımcısıdır. 5-6 sene önce yaptığı bir açıklamada Bitcoin almaya başladığını belirtmişti. O zamanlar ise 1 Bitcoin ortalama 300-350 dolar arasında değerlere sahipti.

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir