XRP & SEC davası hakkında gelişmeler
Kripto Paralar

XRP & SEC davası hakkında gelişmeler

XRP sahipleri, Ripple Labs’e karşı devam eden bir SEC davasında çıkarlarının temsil edilmediğini iddia ediyor. Şimdi mücadeleye üçüncü şahıs sanıklar olarak girmek istiyorlar.

XRPmadeni para sahipleri, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs aleyhindeki davasına kendilerini üçüncü taraf sanıklar olarak eklemeyi denedi.

Bir hareket müdahale üzerinde 6.000 XRP sahipleri adına 14 Mart tarihinde Deaton Hukuk Bürosu John Deaton tarafından açılmıştı. Kendisi bir XRP sahibi olan Deaton, Ripple Labs ve yöneticilerine karşı açılan menkul kıymetler davasında madeni para sahiplerinin çıkarlarının yeterince temsil edilmediğini savundu.

Deaton’ın argümanı, Ripple Labs tarafından herhangi bir menkul kıymet ihlalinin reddedilmesine dayanmaktadır. Ripple yöneticileri Bradley Garlinghouse ve Christian Larsen’in iddia ettiği gibi XRP bir menkul kıymet değilse, söz konusu yöneticilerin çabalarının XRP’nin performansı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Bu nedenle, Deaton, 6.000’den fazla ilgili madeni para sahibi ile birlikte üçüncü taraf sanıklar olarak müdahale etmeye başladı.

“SEC’in bu Mahkemenin bu konudaki iddiaları duymak için özel bir forum olduğuna dair kendi açıklamaları ve Ripple’ın XRP sahiplerinin bu davadaki çıkarlarını korumak için Ripple’ın çabalarına güvenemeyeceği ve Ripple’ın savunmasının niteliği, XRP Sahiplerinin müdahalesi gerekli.”

Avukat ve kripto para meraklıları, Deaton’ın Crypto-Law web sitesinde 14 Mart’ta yayınlanan bir duyuruda , XRP sahiplerinin, SEC’in Ripple Labs aleyhine açtığı davayı açıklamasının hemen ardından 15 milyar dolar zarar ettiğini iddia etti. Davanın başlamasını takip eden iki hafta içinde XRP madeni para fiyatı 0,76 dolardan 0,18 dolara % 76 düştü.

Düşen madeni para fiyatı, büyük kripto para borsalarının davanın ardından XRP’yi listeden çıkarma kararıyla kısmen tetiklendi . Binance.US, eToro, Coinbase, Bittrex ve OKCoin gibi çok sayıda büyük borsa, XRP’yi ilgili platformlarından kaldırdı. Grayscale gibi yatırım hizmetleri de XRP varlıklarını daha fazla Bitcoin , Bitcoin Cash  ve Litecoin’e dönüştürmeyi seçerek tasfiye etti .

Ocak ayında, XRP sahipleri adına Deaton, SEC’in Ripple yöneticileri tarafından gerçekleştirilen XRP satışları ile ikincil borsa piyasalarında bireysel madeni para sahipleri tarafından yapılan XRP alımları arasında ayrım yapmasını isteyen bir dilekçe verdi . Dosyalama ayrıca, olası bir Ripple anlaşmasından alınan fonların, SEC’in eylemleri nedeniyle zarar gören XRP sahipleri tarafından kullanılmak üzere toplu bir güvene yönlendirilmesini talep etti. Talep SEC tarafından reddedildi.

11 Mart’ta Ripple yöneticileri Garlinghouse ve Larsen , SEC’in kişisel mali durumlarının daha ince ayrıntılarını araştırma taleplerini reddetti . Garlinghouse ve Larsen, kişisel ve profesyonel mali durumlarının birbirine bağlı olmadığını savunarak kişisel hesaplarına yönelik bir soruşturmayı engellemek için koruyucu bir emir çağrısında bulundu. Hukuk ekibi ayrıca, Garlinghouse ve Larsen tarafından kullanılan altı bankaya verilen mahkeme celplerinin kaldırılması için mahkemeler çağrısında bulundu.

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir