waves nedir
GenelKripto Paralar

Waves Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bugün şu soruları cevaplamaya çalışacağız: Waves (WAVES) nedir, Waves platformu neden oluşturuldu, Waves platformu tarafından sağlanan işlevler nelerdir, Waves nasıl çalışır, Waves nasıl satın alınır ve Waves ne yapar? .

Waves Nedir ?

Waves En popüler kripto para birimlerinden biridir. Blockchain ağında kripto para birimi oluşturmak ve paylaşmak çok acı verici olabilir. Öncelikle, kripto para birimini herhangi bir ağda programlayıp test ettikten sonra ana ağ ile etkileşime girmeniz gerekir. Ancak bu henüz bu kadar kolay olmadığı ve kolay bir süreç olmadığı için sistem sizden belirli bir tarife belirlemenizi isteyecektir. Ücretler iki bölüme ayrılmıştır, böylece daha yüksek bir miktar ödeyebilir veya bunları tokenleri daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Elbette, token borsanın çözüm listesine eklemek karmaşık bir proje haline geldi.

Waves Fikri Nereden Geldi?

Sasha Ivanov, Waves’i 2016’da Moskova’da keşfetti. Ivanov liderliğindeki ekip adına ICO’yu oluşturduktan sonra 22 milyon dolar toplamayı başardılar. Nisan 2016’dan sonra, platformu 2016’nın üçüncü çeyreğinde etkinleştirdiler. Aynı yıl platformu kuran firma 2019 yılından itibaren yeni ürünler geliştiriyor ve geliştiriyor.

Waves fikri, Ivanov’un bir token oluşturmanın bir web uygulaması oluşturmak kadar kolay olması gerektiğine olan inancından geldi. Amacına ulaşmak için programları ve uygulamaları ek olarak eklemeye başladı. Ardından, bir kripto para birimi oluşturmak için komut dosyasını kullandı. Waves platformu, tokeniniz diğer tokenler ile takası olarak görülebilir. Elbette Waves platformu sadece DEX’te değil. Şirket, 2018’de akıllı sözleşmelerine işlevsellik ekledi ve 2019’da Waves Enterprise uygulamasını başlattı. Waves Enterprise ile şirketler, Waves platformuyla doğrudan etkileşime girebilir.

Waves Nasıl Çalışır?

Waves platformu iki bölüme ayrılmıştır: full node ve hafif node. Full node, tüm işlemlerin kaydını tutar. Bununla birlikte, ince düğümler, tüm işlemleri doğrulamak ve ağ ile etkileşimde bulunmak için eksiksiz düğümler gerektirir. Waves, dağıtılmış ağ ile senkronize olmak için Proof of Stake (PoS) ve Proof of Loan (LPoS) algoritmalarını kullanır. Geleneksel PoS modelinde, düğümler, blok eklemek için belirli miktarda token sağlamalıdır. Tabii ki, bahis yapabilmek için ağda belirli sayıda tokenleri engellenmelidir. Ancak LPoS ile full node seçebilir ve yeni bir blok oluşturabilirsiniz. Token bağışlayan düğümler herhangi bir ücret ödemeden bunun bir kısmını alabilir.

Kripto para biriminin oluşturulması Waves için çok önemlidir. Kendi kripto para biriminizi oluşturmak için Ride script kullanmalısınız. Daha sonra tokene işlevsellik ekleyebilirsiniz. Karşılığında sadece 0,004 WAVES ödersiniz. WAVES ile programlama yapmadan jeton oluşturabilirsiniz. Eklentiler yardımıyla, blockchain ağına eklenti olarak kullanılabilir.

Wave exchange, Wave platformunun merkezi olmayan bir exchange’i olarak konumlandırılmıştır. Güvenli ve etkili bir şekilde kripto para ticareti yapabilirsiniz. Dil desteği olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Çince, İtalyanca, İspanyolca, Hollandaca ve Endonezyaca’yı destekler. Kripto para birimi almak veya satarak nakde çevirmek isterseniz, Waves bunu desteklemiyor. Bunun yerine, kripto para biriminizi başka bir borsada takas etmelisiniz.

Waves Nedir ? sorusunuz sizlere detaylı aktardık. Altcoin Nedir ? Çeşitleri Nelerdir ? Buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir