Twitter rekor bir kazanç sağladı geçen yıla göre %26 büyüme
Küresel

Twitter rekor bir kazanç sağladı geçen yıla göre %26 büyüme

Twitter, 2020’nin son çeyreği için rekor gelirler açıkladı ve CEO’sunun platform için “olağanüstü bir yıl” olduğunu söyledi.

Sosyal mesajlaşma platformu, gelirin 2019’un son çeyreğine kıyasla% 28 artarak 1,29 milyar ABD Doları’na (930 milyon £) yükseldiğini söyledi.

Ocak ayında Twitter, analistlerin bu çeyrekte bir etkisi olabileceğini düşündüğü platformda Donald Trump’ı yasaklamışlardı. Twitter’dan çıkarılmasının, Bay Trump’a “açık bir uyarı” sonrasında yapıldığını yineledi.

Twitter CEO'su Jack Dorsey 

Bu konuyla ilgili çok fazla eleştiri alsalar da Twitter CEO’su Jack Dorsey,
“Biz herhangi bir konudan veya herhangi bir hesaptan çok daha büyük bir platformuz. Ancak, Trump’ın kalıcı olarak askıya alınmasını çevreleyen “olağanüstü ve savunulamaz koşullar” olarak tanımladığı durumdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. ve hem Twitter’da hem de Twitter dışında fiziksel güvenliğe yönelik tehditlere dayanarak sahip olduğumuz en iyi bilgileri kullanarak bir karar verdik.” demişti.

Twitter’ın dördüncü çeyrek sonuçları, analistlerin kazanç ve gelir beklentilerini aştı, ama kullanıcı sayısı artışında yani Twitter’ın genel büyümesinde bu analizlere yetişemedi. Beklenen büyümenin altında kalan kullanıcı sayısı büyümeye engel oldu.

8 Ocak tarihinde ABD eski başkanı Donald Trump’ın hesabının askıya alınması biraz yukarda da dediğimiz gibi büyük tepkiler almıştı. Sosyal medyanın özgür  bir platform olmasını destekleyen insanlar Twitter’ı linçlemişlerdi. Yapılan analizlerin bu tepkilere göre aşağıda beklenmesi gayet normal.

Twitter'ın ''olağanüstü yılı'' rekor bir kazanç getirdi

Şirket, personel sayısını% 20 artırmayı planladığı için toplam maliyet ve harcamalarının bu yıl en az% 25 artacağı konusunda uyardı. 2020’yi 5.500’den fazla çalışanıyla kapattı.

Tepkilerden dolayı düşük beklentilere giren Twitter, aslında tepkilerin sadece havada kaldığını tüm dünyaya göstermiş oldu. Twitter’ın popülerliğini sarsamadı bile.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, kullanıcıların 6.000’den fazla farklı konuyu takip edebildiklerini ve bu konuların büyümeyi sağladığını söyledi. Twitter’ın görüntülenme sayılarının % 80’inin ABD dışında olduğunu da söyledi.

Jack Dorsey sözlerine şunları da ekledi; “Küresel bir hizmetimiz var. Twitter’ı harekete geçiren sadece haber ve siyasete bağımlı değiliz” dedi.

Twitter’ın toplam “paraya dönüştürülebilir” günlük aktif kullanıcıları üçüncü çeyrekten 5 milyon artarak 192 milyona ulaştı. Bu bir yıl öncesine göre% 26 artarken, analistlerin 193,5 milyon olan beklentilerinin altına düştü. Her şey mükemmel büyüme göstermişken kullanıcı sayılarının daha da fazla artmasını geçtik beklediklerine oranlara dahi ulaşamaması oldukça ilginç.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Küresel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir