Twitter, Maaşları Bitcoin Olarak Ödeyebilir
Kripto Paralar

Twitter, Maaşları Bitcoin Olarak Ödeyebilir

Ned Segal, “Çalışanlara Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda nasıl ödeme yapabileceğimizi düşünmek için birçok ön plan yaptık,” dedi.

Teknoloji firmasının baş finans görevlisine göre Twitter, Bitcoin satın alacak bir sonraki büyük şirket olabilir.

2017’den beri Twitter CFO’su olarak görev yapan Ned Segal bugün CNBC’nin Squawk Box’a verdiği bir röportajda, Twitter’ın Tesla’nın bu hafta yaptığı 1.5 milyar dolarlık Bitcoin ( BTC ) yatırımına nasıl tepki vereceğiyle ilgili soruları yanıtladı . Segal, teknoloji firmasının diğer şirketleri yakından izlediğini ve kripto varlığını potansiyel olarak kendi bünyelerine eklemeyi veya Twitter çalışanlarının maaşları için kullanmayı tartıştığını söyledi.

“Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda çalışanlara nasıl ödeme yapabileceğimizi, Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda bir satıcıya nasıl ödeme yapabileceğimizi ve Bitcoin’e sahip olmamız gerekip gerekmediğini düşünmek için pek çok fazla düşündük. bilançomuz bu yönde, ”dedi Segal.

CFO, Twitter’ın “henüz herhangi bir değişiklik yapmadığını” söylese de, teknoloji firmasını kullanarak BTC işlemleri yapmakla ilgilenmeyi düşünen yeterli sayıda insan varsa, sistemin devrilme noktasının gelebileceğini ekledi.

Para birimlerini koruduğumuzda, başka bir ülkede iş yaptığımızda, sahip olduğumuz tüm farklı riskleri düşündüğümüzde, gerçekten varlıklarımızı ve yükümlülüklerimizi göz önüne çalışıyoruz ve Bitcoin içinde aynı yaklaşımı benimsiyoruz. sahip olduğumuz diğer tüm risk türlerinde olduğu gibi.

51 milyar doları aşan piyasa değeri ile Twitter, bu hafta piyasa değeri 780 milyar dolara yükselen Tesla gibi bir şirketin değerinin çok küçük bir kısmı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı ve bunu ödemeler için kabul etmeyi düşündüğü haberin ardından, Bitcoin’in fiyatı 48.200 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Milyar dolarlık diğer firmalar benzer alımlar veya benimseme planları duyurursa, fiyatı daha da yukarı çekmeye yardımcı olabilir.

Segal’in röportajına yanıt olarak Bitcoin boğası Anthony “Pomp” Pompliano , “Tesla harekete geçtiği için artık her CFO’y bitcoin ödemeleri hakkında soru sorulacak” dedi .

Dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış bir yatırım şirketi olan Two Prime’ın CEO’su Nathan Cox, “Bunlar, dijital para birimlerinin sağlam bilanço yönetiminde daha büyük bir rol oynamaya başlaması nedeniyle, kurumsal benimsemenin sadece erken dönemleri,” dedi. Ekledi:

“Enflasyona karşı bir önlem olarak hazine rezervleri için ve net Bitcoin stratejileri oluşturmak için şirketlerle birçok görüşme yapıyoruz. Şirket devlerinden gelen bu gibi duyurular, başımıza geleceklerin bir işareti olarak sinyal veriyor.”

Teknoloji firmasının dünkü en son kazanç raporundan bu yana Twitter hisseleri% 11’den fazla arttı. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı bir gecede% 5 düşüşle 44.880 $ ‘a ulaştı.

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir