Dövize Hangi Kanallar Aracılığı İle Yatırım Yapılır
Kripto ParalarKüresel

SEC şüpheli kripto para şirketleriyle görüştü

Menkul kıymetler düzenleyici (SEC), Perşembe günü izleme listesine sekiz şüpheli kripto varlığı ekledi.

Bu zamanlarda SEC, kripto paralar için iyice çalışmaları arttırdı., Ripple‘ında(XRP)  SEC ile mahkemesi devam etmekte.

ABD hükümetinin en büyük yatırım uzmanlarından birisi  , bir dizi kayıtsız kripto para birimi şirketini, görünüşte çoğunlukla uluslararası yatırımcıları sahte kurumsal bilgilerle kandırdıklarını belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Perşembe günü aradığı 28 şüpheli yatırım firmasından sadece bir kaç tanesi bilinmekte. Bazıları  yeni bir ticaret merkezleri olduğunu iddia ediyor, diğerleri hizmetlerini yaşlı insanlara genellikle emekli olanlara satıyor. En ilginç olanı ise bir tanesi kendilerini dolandırıcı kripto paralara karşı savaşan hukuk bürosu olarak tanıtıyor.

SEC şüpheli kripto para şirketleriyle görüştü

BitminingFX, Cryptobravos ve FXBitcash bu üç kuruluş SEC’in kara listesine girdiler. Şu an tam olarak ne yaptıkları bilinmese de yinede riskli şirketler olduğu kesin diyebiliriz. Kuruluşların web siteleri, yatırımcıları etkileme çabalarında yalan bilgiler ile yatırımcıların coinlerine göz dikiyorlar. Şuan da bile bu tarzda bir çok platform aktif durumda.

SEC Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların 28 adet firmanın tümünü şikayet ettiklerini söyledi. SEC, bu firmaların “asıl amaçlarının ABD dışındaki yatırımcıları etkilemek için  gerçeği yansıtmayan yanıltıcı bilgiler kullandığını” söyledi. Yatırımcıların “dolandırıcılık kurbanı olmaktan kaçınmalarına” yardımcı olmak için firmaları PAUSE adlı uyarı listesine eklediğini söyledi.

SEC aslında  yatırımcıları, kripto para birimi alanındaki gerçek olamayacak kadar iyi fırsatlara karşı uyarıyor. Açık gözlü uyarılar, muhtemelen Washington’a gelecek yeni bir menkul kıymetler başkanıyla daha keskin bir şekil alabilir. Başkan Joe Biden, SEC’e liderlik etmesi için, kripto yatırım düzenleyicisi emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun eski başkanı Gary Gensler’e başvurdu.

SEC, yaptığı titiz çalışma sayesinde bir çok kişiyi dolandırılmaktan korumuş oldu. Bu kadar haberden bu kadar dolandırılmaya rağmen içlerine kripto paralarını emanet edip her ay %10 bedavadan kazanabildiklerini sanan yatırımcılar maalesef mevcut. Bu tarzda platformlar hala onlarca var lütfen siz yatırımcılarda yatırım yaparken çalıştığınız firmaların ne kadar güvenli olduğunu iyice araştırın.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir