PlayStation 5 Ethereum Madenciliğinde Kullanıldı
Kripto Paralar

PlayStation 5 Ethereum Madenciliğinde Kullanıldı (Performansı Şaşırttı !)

Uyarı: Sony PlayStation 5 oyun konsolu kripto para madenciliği için uygun değildir. Kripto madenciliği, sistem tarafınca sınırlandırılmıştır. Sadece, Çin’deki meraklılar bu engeli aşmayı başardılar.

PlayStation 5’in donanım bileşenleri madencilik için oldukça uygun ve kafi. Sadece şimdiye kadar bunun konsolda uygulanması mümkün değildi. Konsol, Zen 2 mikro mimarisinde AMD Ryzen CPU RDNA 2 mimarisine hakim AMD Radeon GPU kullanıyor.

Sadece internette dolaşan bir ekran görüntüsüne bakılırsa, konsolda Ethereum madenciliği yapılabildiği teyit edildi. Ekran görüntüsüne bakıldığında, konsolu kripto madenciliği yapmaya zorlayan kişi, 211 watt (W) elektrik tüketimiyle saniyede 98,76 mega karma (MH / s) hashrate elde etmeyi başardı.

CryptoCompare verilerine göre bu, haftada yaklaşık 46,59 $ kazanmak için yeterli olacaktır. PlayStation 5 şu anda 499 $ ‘dır.

Sadece bu şekilde bir netice için konsolun bir tek hacklenmekle kalmayıp, hem de “hız aşırtması” ile karşı karşıya kalma olasılığına dikkat çekiliyor. Bu yüzden, konsolun “mahalli” performansı 50 MH/s ile AMD Radeon RX 5700 XT seviyesinde olmalıdır.

Ek olarak geçtiğimiz haftanın sonunda Ethereum madencilik süreci bir Apple M1 SoC ile MacBook Air’de de başlatılmıştı.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir