Uluslararası Ödeme Devi Visa Ağına Kripto Paraları Ekleyebilir.
Kripto Paralar

Uluslararası Ödeme Devi Visa Ağına Kripto Paraları Ekleyebilir.

Devasa bir yatırımcı ağına sahip olan Visa incbaşkanı ve CEO’su Alfred Kelly, ödeme devi şirketin ödeme ağını geliştirip daha fazla seçenek hakkı sağlayabileceği için 160’tan fazla para birimi seçeneğine kripto para seçeneğini ekleyebileceğini açıkladı. 

Visa CEO’su, “Belirli bir dijital para iyi bilinen bir ödeme aracı hâline geldiği ölçüde onu bugün 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza eklemememiz için hiçbir neden yok.” şeklinde konuştu. 

Şirket CEO’su Alfred Kelly, kripto para birimi varlıklarını iki kategoriye ayırıyor: Bitcoin gibi bir değerini uzun süre koruyabilen yani değer deposu görevi gören kripto para birimleri ve doğrudan mevcut itibari para birimleriyle desteklenen sabit paralar. Kelly şirketin amacının ise bu kripto varlıkları tıpkı euro ve dolar para birimleri gibi Visanın geçerli olduğu 70 milyondan fazla market için kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyledi. Aynı zamanda Kelly, birinci kategorideki kripto para birimlerini “dijital altın” olarak değerlendirdiğini söyledi. 

Uluslararası Ödeme Devi Visa Ağına Kripto Paraları Ekleyebilir.

Ayrıca Kelly, Kart devinin, kripto para birimlerinin ödemeler için daha kullanışlı, güvenli ve daha uygulanabilir hale gelmesine yardımcı olacak şekilde şirketin dev ağına konumlandırıldığından bahsetti. 

Kelly kripto para birimleri hakkındaki stratejisinden şöyle bahsetti, 

Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa kimlik bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak veya Visa’nın küresel olarak kabul edildiği 70 milyon satıcıdan herhangi birinde itibari olmayan para birimlerini satın almak için Visa kimlik bilgilerimize para yatırmaktır.
 

Visa Gelecekte Kripto Para Sektöründeki En Büyük Finansal Hizmetler Markası Olabilir 

“Bugün, madeni para tabanlı : Crypto.com, BlackFi, Fold ve BitPanda dahil olmak üzere önde gelen dijital para platformlarından ve cüzdanlarından 35’i Visa’yı seçti. Bu cüzdan ilişkileri, 50 milyondan fazla Visa kimlik bilgisi için potansiyeli temsil ediyor. Bir sonraki rakip ağ, bunun sadece bir kısmına sahip.” 

Bize göre şirketle yapılan ortaklıların asıl sebebi ise Visanın, 230 ülke ve bölgede faaliyet gösteriyor olmasıdır. 

Visa, kripto para birimlerini ağına ekleyen ve meşrulaştıran ilk şirket mi ? Hayır

Geçtiğimiz yıl, önde gelen çevrimiçi ödeme şirketi PayPal, müşterilerinin itibari para birimlerini kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tutmalarına, satın almalarına ve satmalarına izin vereceğini söyledi . Şirket sözlerine sadık kalarak bunu yaptı ve hatta ticaret hacminin fırladığını gördü. 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir