Miami Belediye Başkanı, BTC maaşları için Bitcoin onayını verdi
Kripto ParalarKüresel

Miami Belediye Başkanı, BTC maaşları için Bitcoin onayını verdi

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrin Bitcoin ödemelerini ve hazine tarafından satın alınmasını destekleyeceğini kamuoyuna açıkladı.

Açıkça konuşan Suarez, Miami şehri komisyon üyelerine, çalışanlarına maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak alma seçeneği sunabilmek için bir satıcı tedarik etme kararını destekledikleri için teşekkür etti.

Bunun, sakinlerimizin Bitcoin’deki ücretler için ödeme yapmalarına izin verdiğini ve ayrıca şehir yöneticisinin, vergilerin Bitcoin ile ödenmesine izin vermek için ilçe ile işbirliği yapmasına izin vereceğini ekledi. sözlerine şöyle devam etti;

  • “Miami şehri, gelecekte potansiyel olarak yatırım yapmamız için Bitcoin’i kabul edilebilir bir para birimi haline getirme çabalarını destekliyor. Miami’de çok kriptolu bir ileri şehir olmak harika ”

Aralarında Anthony Pompliano’nun da bulunduğu bir dizi endüstri uzmanı retweetledi.

Ve sözlerine şunları ekledi;

  • “Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin’i kucaklaması ve benimsemesi bir ulusal güvenlik meselesidir. Küresel bir aşamada liderlik pozisyonunda kalmanın tek yolu, açık, merkezi olmayan protokolden yararlanmamızı sağlamaktır. Bundan daha azı ülke için felaket olur. “

Bitcoin fiyatları son zamanlarda Tesla güdümlü bir rulo üzerinde ve birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.000 $ ‘a ulaştı .

BTC şu anda 47.400 $ ‘dan işlem görmeye geri çekildi ve bu da onu son 24 saatte sabit hale getiriyor. Bununla birlikte, bir sonraki hedefi psikolojik 50 bin dolarlık engel ve Miami Belediye Başkanı belki de oraya ulaşmasına yardım etmiş olabilir.

En son ATH, varlığın tamamen seyreltilmiş piyasa kapitalizasyonunu, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin belirttiği gibi bir trilyon dolara rekor bir seviyeye itmiş durumda;

Bununla birlikte, Ethereum 1.750 $ ‘ın üzerinde bir zemini tuttuğu ve bir dizi altcoin ve DeFi tokenleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı için Bitcoin hakimiyeti düşmeye devam etti. Şu anda 2021’in başından bu yana% 13,5 kaybetmiş olan% 62’nin biraz üzerinde.

Bir trilyon dolarlık tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ile, bir likidite arz düşüşü gören Bitcoin, Companiesmarketcap.com’a göre artık Tesla ve Facebook’tan daha büyük.

Tradingview, toplam piyasa değerinin 1,4 trilyon doların biraz üzerinde olduğunu bildirirken, Coingecko’nun rakamları 1,45 trilyon dolardan biraz daha yüksekte, bu da günde% 5’lik bir kazanç.

Her iki durumda da, toplam piyasa değeri için tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor ve onu Google’ın Alfabesi ile eşit hale getiriyor.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir