Mark Cuban, Blockchain Yeni İnternet Olacak !
Kripto Paralar

Mark Cuban, Blockchain Yeni İnternet Olacak Dedi !

Blockchain hakkında konuşan ve kendi kendini geliştiren milyarder Mark Cuban, salgından yeni yeniliklerin ve şirketlerin çıkacağını ve kendi deyimiyle bir ” Amerika 2.0 ” yaratılacağını söylüyor.

Cuban, Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su Raoul’a verdiği demeçte, “Salgının başlangıcında, her ne kadar korkunç olsa da, 10 veya 15 yıl içinde geriye dönüp bakacağımız şirketlerden bahsetmiştim” dedi.

ABC’nin “Shark Tank” adlı programının yatırımcısı ve Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi Cuban’a göre, bunlardan biri blockchain teknolojisinin evrimi ve onu takip eden şirketler olacak.

″Şu anda bu ortak çaba ve evde sıkışıp kalan insanların para kazanmak için kullanabilecekleri blok zinciri tipi uygulamaların temeli ile gördüğümüz şey … yönünü 180 derece değiştirdi” dedi.

Cuban, blockchain’i anlamazsanız, “sizi yere serecek ve yaralanmanıza neden olacak” dedi.

Blockchain, kripto para birimi gibi işlemleri belgeleyen merkezi olmayan bir dijital defterdir ve gelişimi Cuba’na “internetin ilk günlerini” hatırlatır.

″İnternetin ilk günleri gibi – yepyeni, kimse ne olacağını gerçekten bilmiyor. [Çok fazla projeksiyon(görüş) var] ”dedi. Broadcast.com’a dönüşen AudioNet’i ilk kurduğumuzda ve ilk yayını yaptığımızda, kaç kez herkesin ’İnternet yayını mı? Hiç şansı yok. Radyo dinlemek için bu internet çılgınlığına ihtiyacım yok.’ diyordu ve birçok insan deli olduğumuzu düşünüyordu. ”

1995′te Cuban ve arkadaşı Todd Wagner, Broadcast.com adında bir internet radyo şirketi kurdu. Zıt görüşlü kimselere rağmen, 1999′da Broadcast.com Yahoo tarafından 5,7 milyar dolara satın alındı ​​ve karşılığında Cuban’ı çok zengin bir iş adamı yaptı.

Cuban, Broadcast.com gibi blockchain ve internet şirketlerinin benzerlikleri olduğuna dikkat çekti. ″İnternetin ilk günleriyle aynı hislere sahip.”

Örneğin, “bant genişliğinin kullanılabilir hale gelmesi ve yeterince ucuz olması zaman aldı, böylece akış ve kablo ile internet gerçekten gerçekleşebildi. Bu, internette 20 yıl oldu, ve bitcoin ile başlayan kripto’da ise sadece 10, 12 yıldır var ”dedi.

Ether gibi diğer kripto para birimleri için; işlemsel blok zinciri; veya akıllı sözleşmeler alanında yapılan yeni girişimler , ”Önümüzde uzun bir yol var ve tutmayan pek çok şirket olacak, ancak bazı kazananlar elde edeceğiz!”

Mark Cuban, Blockchain Yeni İnternet Olacak !

Cuban, yakın zamanda bir Mavs Suns Oyun Günü Deneyimi videosu da dahil olmak üzere dijital ürünleri , NFT olarak adlandırılan kripto jetonlar veya takas edilemeyen jetonlar aracılığıyla çevrimiçi olarak açık artırmaya çıkardı .

“Mavs’ın satış için hazırladığı bazı videoları koydum” dedi. “Onları beklediğimden çok daha fazlasına sattım.”

Cuban’ın dijital ürünlerini açık artırmada kullandığı Mintable pazaryeri, Cuban’ı malın telif hakkı sahipliğini yansıtmak için “yeniden satış komisyonu” ile ödüllendirdiğini söyledi.

“Bütün malların taşınmasında sonsuza dek eksik olan şey budur. Yine, internetin ilk günlerindeki aynı duygu. ”

Cuban’a göre blockchain ve dijital ürünlerin evrimi iş dünyasının geleceği .

“Şimdi burası Amerika 2.0. Bu para 2.0. Para parasını kastetmiyorum, yani dijital ortamda para kazanabilmek tamamen değişti. Bilemediğimiz tek şey, Amazonların kimler ve Pets.com’ların kimler olduğu, ” dot-com balonunun patlamasından sonra başarısız olan bir evcil hayvan gıda ve malzemeleri şirketi .

Cuban ne kadar süreceğinden veya hangi şirketlerin blockchain’e hakim olacağından emin olmasa da, “bozucuların kazanacağından emin. Sadece hangisini veya tam olarak nasıl kazanacaklarını bilmiyoruz, ancak kazanacaklar ”dedi.

” Hep yaparlar. Ben at arabası göremiyorum. Hiçbir CD üreticisinin gerçekten iyi performans gösterdiğini görmüyorum. “

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir