Litecoin Fiyat Tahmin Tahmini
Litecoin Fiyat Tahmin Tahmini
Kripto Paralar

Litecoin Fiyat Tahmin Tahmini – 2021’de LTC Ne Kadar Değer Olacak?

(LTC) Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır . Aşağıda, LTC fiyat analizi ve tahminimizi oluştururken dikkate aldığımız temel ölçümleri göreceksiniz .

Birçok kripto para birimi 2020’de yükseldi ve bazıları 2017 boğa koşusundan ATH’lerini geçti. Belki de en etkileyici olanı, boğa koşusunu sürdürürse yakında 30.000 dolara yaklaşma yolunda olan Bitcoin‘dir.

u arada, “Bitcoin’in gümüşü” olarak adlandırılan Litecoin (LTC) , BTC’nin etkileyici performansını çoğaltma umuduyla hız kazanmaya başladı. Bununla birlikte, Litecoin’in ATH’si yaklaşık 3 yıl öncesine ait olan 356 dolar.

Şu anda Litecoin, piyasa değeri açısından beşinci kripto para birimidir. Devam eden Ripple davası nedeniyle fiyat düşüşü yaşayan XRP’yi takip ediyor.

Litecoin vizyonunun bir parçası olarak, içerik oluşturucu Charlie Lee, PayPal aracılığıyla da satışa sunulmayı hedeflediklerini söyledi . Ek olarak, yüksek likiditeye sahip olmak ve her kripto borsasında mevcut olmak istiyorlar . Ayrıca Grayscale LTCN Trust’ta 104 milyon dolara ulaşmak istiyorlar .

Litecoin tüm bu hedeflere ulaşırsa, kesinlikle ATH’sini ve daha fazlasını aşacaktır. Ancak mevcut istatistikleri ve performansıyla Litecoin , 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimlerinden biri olacak mı? Bu Litecoin fiyat tahmininde öğreneceğiz. Ancak Litecoin fiyat analizimize başlamadan önce, öncelikle “Litecoin nedir?” Sorusuna cevap verelim.

Litecoin nedir?

Litecoin, günümüzün en eski kripto para birimlerinden biridir. Sonraki yıllarda tüm bir ekosistem oluşturmadan önce 2011’de Bitcoin blok zincirinin bir çatalı olarak başladı . Eski bir Google çalışanı olan Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, söz konusu para birimini daha önce ciddi ölçeklenebilirlik sorunları olan Bitcoin’e alternatif olarak yarattı.

Bitcoin’e daha hafif bir alternatif olarak tasarlanan Litecoin, küresel olarak kullanıcılarına sorunsuz eşler arası (P2P) işlemler sunmayı hedefliyor. Sonuç olarak, Litecoin’i kabul eden çok sayıda kripto borsası ve ticaret platformu var.

Litecoin, madencilik için Scrypt algoritmasını uygular. Ayrıca, popüler kitap serileri ve film serisi Harry Potter’dan türetilen bir teknoloji olan Mimblewimble’ı da popüler hale getirdi. Bu teknoloji, Litecoin’in kendi gizlilik çözümlerini sağlamasına yardımcı olur.

Litecoin nedir sorusuna cevap verdiğimize göre Litecoin fiyat analizimize geçebiliriz.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin Vakfı, topluluklarını ve güçlü yönlerini birleştirmek için kısa süre önce Hub Blockchain Projesi ile ortaklık kurdu . Ayrıca, OTC Markets Group, Aralık ayı başlarında platformunda Grayscale Litecoin Trust’ı kabul etti .

Bu ortaklıklar ve gelişmeler, Litecoin’in 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimlerinden biri olmasına yardımcı olacak mı? Bu Litecoin fiyat analizinde öğrenelim.

litecoin fiyat analizi

50 günlük EMA ve 200 günlük SMA içeren 4 saatlik LTC grafik (kaynak: TradingView)

Litecoin, son birkaç haftadır müthiş bir yükseliş yaşıyor. Grafiğin gösterdiği gibi, sadece yakın zamanda 100 $ seviyesine tırmanmaya başladı. Bundan önce, önceki direnç seviyelerinin üzerine çıkmak için yeterli desteği sürdürmek için mücadele etti.

CoinGecko’ya göre yazı yazılırken Litecoin fiyatı 125,22 dolar. 17 Aralık’ta 100 dolarlık psikolojik direnişi aşmaya başladı ve birçok düzeyde önemli bir destek kazandı.

4 saatlik grafiğimize göre Litecoin, Fibonacci seviyesi 0.618 ve 1’de sırasıyla 120.49 $ ve 136.67 $ ‘dan işlem görüyor. Mikro açıdan bakıldığında, LTC’nin en az bir gün veya daha uzun sürebilecek kısa vadeli bir konsolidasyon dönemine sahip olacağını varsayabiliriz.

litecoin fiyat analizleri

Yükseliş potansiyeli gösteren Üç Beyaz Asker (kaynak: TradingView)

Bununla birlikte, daha yakından incelendiğinde, Üç Beyaz Askerin 4 saatlik grafiğimizde en az iki kez göründüğünü görebiliriz . Ticaret dünyasındaki birçok insan bunun bir yükseliş işareti olduğuna inanıyor. Aslında, fark ettiğimiz gibi, Litecoin küçük bir düzeltmeden önce ilk açık Üç Beyaz Askerden sonra aniden 139 dolara ulaştı. 50 günlük SMA ve 200 günlük SMA ile LTC makro perspektifi (kaynak: TradingView)

LTC boğalarının ayıları bastırması için, 0.786 Fib seviyesindeki direnci 126.12 $ ‘a çevirmek için yeterli desteği sağlamaları gerekiyor. Ek olarak, ayıları nihayet 135.18 $ direnç seviyesinde karşılamak için daha da zorlamaları gerekiyor.

Tersine, boğalar 126,12 dolardan destek kaybederse, ayılar bunu bir dirence dönüştürebilir. Bunun olması için söz konusu rakama dikkat etmemiz gerekiyor.

Şimdi Litecoin fiyat analizimizi bitirdiğimize göre, şimdi 2021 için Litecoin fiyat tahminimize geçelim.

Litecoin Fiyat Tahmin 2021

Geriye dönük olarak, Litecoin harika bir 2020 geçirdi. Daha önce bu yıl piyasa değeri açısından diğerlerinin gerisinde kaldı. Ancak bir dizi faktör, bu yıl özellikle Bitcoin Cash olmak üzere birkaç kripto ağırlığını devirmesine yardımcı oldu.

Bu faktörlerin bazıları şunlardır LiteBringer , bir blockchain oyun Litecoin blockchain başlatıldı. Aslında Litecoin, LiteBringer piyasaya sürüldükten sonra 130.000 işlem gördü . Ayrıca Binance seçenekleri sözleşmeleri listelenen Kasım ayında Litecoin için.

Bunlar göz önüne alındığında, Litecoin 2021 için iyi bir yatırım mı? 2021’de gerçekten en iyi kripto para birimlerinden biri olacak mı? Bu Litecoin fiyat tahmini 2021’deki tablolara bakalım.

Litecoin, 2021’de yükseliş bekliyor. İlk olarak, birçok tüccarın madeni parayı desteklediğini gösteren, birbirini izleyen yeşil şamdanlar aracılığıyla gelen bir ölüm haçını azarladı. Bu aynı zamanda, LTC’nin aniden düşmesi durumunda birçoğunun dibi satın almaya istekli olduğunu gösterdi.

Son fiyat rallisi ile birlikte, 50 günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) 200 günlük SMA’yı geride bıraktığını da görebiliyoruz. Bu, LTC’nin fiyat artışının sadece geçici bir olay olmadığını gösteriyor. Fiyatın 100 dolara ve daha fazlasına tırmanması, boğaların gerçekten de gün geçtikçe daha fazla güç kazandığını yansıtıyor.

Ek olarak, halihazırda birkaç destek seviyesi belirleyebiliriz. Bu, birçok tüccarın en az üç fiyat aralığına denk gelmesi durumunda LTC satın almaktan çok mutlu olduğunu gösteriyor.

litecoin fiyat 2021

LTC 50 günlük EMA ve 200 günlük SMA (kaynak: TradingView)

50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) da ilk grafikten neredeyse ölümle sonuçlanan çapraz senaryoyu yansıtıyordu. Bu, Litecoin’in yakın zamanda tırmanışını durdurmayacağını kanıtlıyor.

Buna dayanarak, LTC yukarıda gösterilen düzene göre performans gösterirse, 2021 Litecoin tahmini 180 $ ‘dan 200 $’ a kadar yükselebilir. Tersine, LTC yakında 140 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkamazsa, 120 dolara, hatta 100 dolara geri çekilebilir.

Sonuç

Litecoin, bu 2021’de diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermeye hazırlanıyor. Dolayısıyla, Litecoin tahmini 2021 fiyatı 180 ila 200 dolar arasında. Bu arada, muhafazakar Litecoin tahmini 2021 fiyat aralığı 100 ila 120 dolar arasında.


Sorumluluk Reddi: Bu makalede ifade edilen görüşler  yalnızca tahmindir ve bu tahminler gerçekleşmeyebilir. Bu makaledeki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Tüm kullanıcıların kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalarını dileriz.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir