kripto para ödeme sistemi
GenelKripto Paralar

Kripto Para Ödeme Sistemi

Kripto Para Ödeme Sistemi

Kripto Para Ödeme Sistemi Kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başlamak ve işinize eksiksiz bir ödeme sistemi dahil etmek, büyümenize ve yeni bir seviyeye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Genelde şirketler, güçlü ve istikrarlı kripto para birimlerinin BTC ve ETH gibi kripto para piyasalarında ödeme olarak benimsenmesini kabul ederler, ancak bu alanda en çok Bitcoin tercih edilmektedir. Kredi kartlarıyla karşılaştırıldığında Bitcoin, para ve hızlı işlemler için değer sunar.

İkincisi, Bitcoin’in kullanımı çok kolaydır. Bitcoin ile ödeme almaya başlamak için adımları takip etmeniz ve Bitcoin ile ödeme alacağınızı piyasada duyurmanız gerekiyor. Bu sadece yeni müşterileri değil medyayı da çekiyor. Küçük bir işletmeniz veya bir restoranınız veya çevrimiçi mağazanız varsa, muhtemelen bir Bitcoin ödeme işini nasıl başlatacağınızı düşünüyorsunuz.

Kripto Para Adresinizi Oluşturun

Söylenmesi gereken en önemli şey kripto para cüzdanıdır. Bir Bitcoin cüzdanı aracılığıyla belirtildiğinde, kullanıcı veya gönderen alıcının Bitcoin adresini girmeli, alıcının QR numarasını doğrulamalı ve istenen mesajı göndermek için gönder seçeneğine tıklamalıdır. .. Kasiyerlerde olduğu gibi, paranızı güvenli bir yerde saklamanız önemlidir. Günlük kullanım için, en küçük Bitcoin’leri sunucunuzda, mobil cihazınızda veya bilgisayarınızda depolamanızı ve Bitcoin’lerden bazılarını güvenli bir yerde saklamanızı öneririz. Cüzdanınızı kurabilir ve cüzdanınızı gelişmiş güvenlik yöntemleriyle nasıl koruyacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ödeme Altyapısı Kullanın

İşletmeniz büyükse ve günde çok fazla işlem yapıyorsanız, ücretli ürünleri kullanmanızı öneririz. Altyapı hizmetleri sağlamak için genellikle aylık bir ücret alırsınız, ancak yine de kredi kartı ücretinden daha iyi ve daha ucuzdur. Altyapı uygulamaları, şirketlerin POS kurmasına ve e-posta göndermesine olanak tanır. Parasını riske atmak veya Bitcoin depolamak istemeyen şirketler, Bitcoin’i anında paraya çevirmek için bu altyapı sistemini kullanabilir.

Bunu Duyurun

Bitcoin kullanıcıları her zaman Bitcoin topluluğunu ve Bitcoin ile ilgili her şeyi destekler. Müşteriler her zaman şirketin yalnızca Bitcoin’i kabul ettiklerini açıklamasını bekler. Ne tür bir iş yaptığın önemli değil. Çevrimiçi veya çevrimdışı ödemeler, MasterCard, PayPal, Visa vb. Ek olarak, “Bu işte Bitcoin ödeyebilirsiniz” ekranını görüntülemelisiniz. Müşterileri çekmenin ve onlarla etkileşim kurmanın en iyi yolu, Bitcoin’i kabul ettiğinizin reklamını yapmaktır.

Muhasebe ve Vergi

Muhasebeciler tüm işlemleri izler ve elektronik ödemeleri ne zaman kabul etmeye başlayacaklarını bilirler. Bitcoin ödemelerini kabul etmeden önce, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin verilerinizi nasıl koruduğunu ve güvence altına aldığını anlamak için muhasebecinizle iletişime geçin. Piyasada kripto para birimlerini depolamada uzmanlaşmış birçok finans kurumu var. Onlarla iletişime geç. Hangi şirketin Bitcoin vergi sorunları ile uğraştığını öğrenin. Tüm etkinlikleri anlayın ve IRS yönergelerini karşılayan vergi beyannamesi gereksinimlerini öğrenin. Bu size Bitcoin’in muhasebe sistemi ve vergi yasası hakkında eksiksiz bir genel bakış sağlar.

Bu ödeme sisteminin dezavantajı, bazı şirketlerin kripto para birimlerini kabul etmemesidir. Kripto para biriminde bir ödemeyi kabul etmek iyi bir anlaşma gibi görünüyorsa, tüm risklerin ve olası tutarsızlıkların farkında olduğunuzdan emin olun:

Oynaklık: Kripto para birimleri o kadar değişken ki bugün ödediğiniz miktar yarının değerinden daha az olabilir.

Kumar: Kripto para biriminde para teklif eden bazı eleştirmenler, bu yöntemin insanları daha etkili kumar oynamaya teşvik ettiğini savunuyor. Kripto para birimlerinin tahmini niteliği göz önüne alındığında, varlıklarınızın gelecekte nasıl gelişeceğini bilmenin bir yolu yoktur.

Kural değişikliği: Kripto para birimi düzeltilmedi. Bu, kripto varlıklarının değerinin ve hatta kuralların her zaman gelecekteki yasal değişiklikleri etkileme riskini taşıdığı anlamına gelir.

Vergi gereksinimleri değişiklik gösterir: Denizcilik kaynaklı kripto para birimleri alırsanız, kripto para birimi vergi uygulamasının ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğini veya olmayabileceğini bilmelisiniz.

Bitcoin’de nakit kabul eden birçok büyük şirket var. Son zamanlarda Elon Musk’ın şirketi Tesla, Bitcoin ile ödeme yapacağını duyurmuştu. Kripto para birimleri 10 yıldır ortalıkta, ancak popülerlik kazanmaya başlıyorlar. Geçmişte şirketler yalnızca nakit, kredi veya çek alıyordu, ancak şimdi topluluk büyümeye devam ettikçe, giderek daha fazla şirket nihayet kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlıyor. Bunlardan biri Microsoft. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Microsoft, Bitcoin kullanıyor. Elbette durumlar var. Örneğin, Bitcoin’i yalnızca Microsoft hesabınıza para göndermek için kullanabilirsiniz. Dolayısıyla, Microsoft Çevrimiçi Mağazası’ndan hiçbir şey satın alamazsınız, ancak dijital oyunlar, film indirmeleri, Xbox Konsolu için Windows Mağazası’ndan uygulamalar ve Xbox Mağazası’ndan uygulamalar satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir