Kripto para piyasası kendi Amazon'unu kurmalı mı?
Kripto Paralar

Kripto para piyasası kendi Amazon’unu kurmalı mı?

Amazon ve eBay, kripto para ile ödeme kabul etmeye başlamak için acele etmiyor gibi görünüyor. Dijital varlıklar dünyasının kendine ait bir alışveriş platformu oluşturması gerekiyor mu?

Satoshi Nakamoto , Bitcoin için teknik incelemeyi yayınladığında  , vizyonu basitti: Ödemelerin bir bankanın veya bir aracının katılımı olmadan gönderilmesini sağlayan bir elektronik para birimi yaratmak.

635 milyar dolarlık etkileyici piyasa değeri bir yana, kripto para biriminin ne kadar popüler olacağını çok az kişi tahmin edebilirdi. Zaten tahmin eden çoğu kişi şu anda yüklü bir servete sahip. Ancak Bitcoin’in başarısı, büyük ölçüde bu dijital varlığın spekülasyon için nasıl sıklıkla satın alındığına ve saklandığına bağlı. Yakın tarihli bir Binance anketine göre, kripto sahibi olanların sadece% 11’i ödeme yapmak için onu kullanıyor.

Amazon ve eBay, milyonlarca kullanıcının kriptolarını özgürce harcamasını sağlayacak bir hareket olan dijital varlıklar için destek sunmaya çok az ilgi gösteriyor. Uzun zamandır devam eden bir atışma, bu iki platformda da Bitcoin kullanarak ürünleri nasıl satın alabileceğiniz konusunda yatıyor. Ama sadece nakit olarak.

Bu e-ticaret devlerinin kriptoyu bünyelerine eklemesini beklemek, izlenecek en iyi yaklaşım olmayabilir.

Sonuç olarak, kripto sektörünün Amazon ve eBay’e kendi cevabını oluşturması gerektiği konusunda fikir birliği artıyor. Avantajlar, dijital varlıkların nihayet asıl amaçları için kullanılabilmesini sağlamanın ötesine uzanır. Bu girişimi almak, sermayenin zaten her çeyrekte milyarlarca dolar kar elde eden e-ticaret devlerine akmasını engelleyecektir. Daha da iyisi, daha eşitlikçi bir ekosisteme de yol açabilir.

KRİPTO PARA DÜNYASI KENDİ AMAZONUNU KURMALI MI ?

Eşitlikçi bir ekosistem nedir ?

Şu anda, Amazon veya eBay’den bir şey satın almak istiyorsanız, bir banka kartına ihtiyacınız olacak ve bunun için bir banka hesabına ihtiyacınız olacak. Bu finansal hizmetlere erişimi olmayan yüz milyonlarca insan için pek de rahat değil. Bir kredi kartı almak için, sabit bir geliriniz olduğunu ve bir bankanın katı borç verme kriterlerine uyduğunuzu kanıtlamanız gerekeceğinden, atlamak için daha fazla engel yolunuza çıkacak. Aynı zamanda nakit olarak doldurulabilen ön ödemeli kartlar mevcut olsa da, genellikle çok yüksek işlem ücretlerine tabidirler. Bu yüzden sabit geliri olmayan insanlar içinde alışveriş yapmak kolaylaşacak ve bu durum ise herkese eşit bir alışveriş özgürlüğü sunar. Sadece eşitlik değil bununla birlikte komisyon ücreti olmayacağı için çok daha rahat alışverişler mümkün olacak.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir