Polonyalı kripto para borsası çalışanına silahlı saldırı
İNVESTVE ÖZELKripto Paralar

Polonyalı kripto para borsası çalışanına silahlı saldırı

22 Ocak’ta bir saldırgan, Polonya’nın Olsztyn kentinde bir kripto para birimi ve altın borsası şirketinde çalışan iki çalışanı vurdu ve 120.000 dolardan fazla altınla kaçtı.

Polonya polisi, Polonya’nın kuzeydoğusunda bulunan Olsztyn şehrinde bir kripto para birimi ve altın borsası olan FlyingAtom şirketine düzenlenen silahlı saldırıda saldırıyla ilişkili olduğu düşünülen bir şüpheliyi gözaltına aldı. 22 Ocak günü yerel saat 19.00 sularında meydana gelen olay, birisi komaya neden olacak kadar ağır olan iki çalışanın yaralanmasıyla sonuçlandı.

23 Ocak’ta yerel basında çıkan haberlere göre, maskeli saldırgan, şehir merkezindeki bir gökdelenin dördüncü katındaki döviz bürosundan kaçarak 450.000 zloti (120.000 dolar civarı) değerinde altınla kaçtı. Olayın ardından polis, bölgeyi güvence altına aldı ve bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini araştırdı, şehirdeki birçok yolu kordon altına aldı ve geçen arabaları aradı. Ertesi sabah yollar yeniden açıldı.

23 Ocak’ta FlyingAtom , failin kimliğinin belirlenmesine yardımcı olabilecek her türlü bilgi için 100.000 zloti(30.000 dolar civarı) ödül veren bir duyuru yayınladı .

Yerel bir kripto kuruluşu 24 Ocak’ta bir şüphelinin soruşturmayla bağlantılı olarak tutuklandığını bildirdi . Çıkış, Olsztyn’deki Belediye Polis Merkezi’nin basın sözcüsü Andrzej Jurkun’un 23 Ocak akşamı “Bydgoszcz’da [polisin] saldırıyla ilgili olabilecek bir kişiyi gözaltına aldığına dair bir yorum yaptı. Daha fazla bilgi vermiyoruz, faaliyetler devam ediyor. ”

25 Ocak tarihinde, FlyingAtom şirketinin resmi Facebook hesabında şüphelinin tutukluluk önceki raporunu onaylamak için yayınlanan yazı, yaralı kurbanlarınsürekli bakımı için ve şüpheli olanları başarılı yakaladığı için polise yanı sıra tıbbi yetkililere teşekkür etti. Saldırıdan bu yana, döviz bürosu kapatıldı ve 1 Şubat’ta yayınlanan bir gönderiye göre , muhtemelen Mart ayı başlarında faaliyetlerine devam edecek .

Polonyalı kripto para borsası çalışanına silahlı saldırı

Kripto para birimiyle ilgili birçok suç olayı çevrimiçi olarak işlenirken, yine de sektörde kalıcı bir fiziksel soygun riski var. Ocak ayının sonlarında, kripto para alıcısı olarak tanınan silahlı bir çete , Hong Kong’daki bir kadından yaklaşık 3,5 milyon Hong Kong doları (450.000 $ civarı) çaldı. Olay sırasında kurban şans eseri zarar görmemiş olsa da, kripto para birimiyle ilgili bazı saldırılarda çoğu kurban kaçırılma ve işkenceye maruz kaldı veya çok tehlikeli koşullarda kaçmaya zorlandılar .

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir