İstegelsin'in 2021 hedefi, İzmir ve Eskişehir'e açılmak
Genel

İstegelsin’in 2021 hedefi, İzmir ve Eskişehir’e açılmak

Pandemi zamanında bir çok sektör neredeyse iflas durumuna geldi hatta çok sayıda firma iflas etti. Bu süreçte çok az sayıda sektör şirket değerlerine değer katabildi bu sektörlerin en başını çeken ise kuşkusuz e-ticaret sektörü diyebiliriz.

E-ticarette en çok tercih edilen kısım ise online market sektörü oldu. Bunun en büyük nedeni insanların evden çıkamaması zaten bu sektöründe amacı insanların evden çıkmadan kapılarına market alışverişlerini tek tıkla getirebilmesi.

Şuan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bodrum gibi konumlarda hizmet veren İstegelsin‘de en çok satışı yapılan ürün ise meyve ve sebze oldu. En çok sipariş veren yerler ise İstanbul’un belirli ilçeleri.

İstegelsin’in üye sayısı ise 1 milyondan biraz daha fazla durumda. Kadın ve erkek üye sayıları ise hemen hemen aynı durumda. Yüzdelik oranlarla bakılınca kadın üye sayısı erkeklere oranla yüzde 6-7 oranla daha fazla.

istegelsin sedat yıldırım

2021 hedefi, İzmir ve Eskişehir’de hizmet vermek

İstegelsin’in CEO’su Sedat Yıldırım ise şöyle söyledi;

”Meyve ve sebze genel olarak satışın en çok olduğu kategori olarak öne çıkarken bazı ilçelerde bu durum farklılık gösterdi. 2020’de Arnavutköy’de en çok artış gösteren kategori bebek organik beslenme ardından da kedi ürünleri olurken Büyükçekmece’de meyveden sonra kahve, Ataşehir’de meyveden sonra pastacılık malzemeleri öne çıktı.”

“Biz istegelsin olarak süpermarketlerde bile satılmayan ürünleri sunarak çok süper market hizmeti veriyoruz. 2021 yılında da öncelikli hedeflerimizden biri yeni işbirlikleri ve markalarla kullanıcılarımıza binlerce çeşit ürünü sunmak olacak”


Hizmet verdikleri noktalara İzmir ve Eskişehir‘i eklerken yapacakları yatırımın önemi oldukça önemli. Bu atacakları adımı 2021 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyorlar. Şuan söyledikleri şehirler bunlar ama belki de 2021 yılı içerisinde başka noktalar daha istegelsin’e eklenebilir. Şuan istegelsin’in hizmet verdikleri noktalar talebin yüksek olduğu yerler diyebiliriz ama talebin daha fazla olduğu konumlarda oldukça fazla.

Sepet ortalamasında yüzde 25 artışın olduğunu söyleyen Yıldırım, bu zamanlarda teknolojik alt yapının ve dijitalleşmenin çok önemli olduğunu vurguladı. Bu önemin farkına vardıklarını ve bu konuda yatırımlarının daha fazla olacağını söyledi. Teknolojik altyapıyla birlikte hizmet kalitesinin artmasını hedeflediklerini belirtti.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir