FUD NEDİR
GenelKripto Paralar

FUD Nedir ? FUD NE ANLAMA GELİYOR ?

Bu kılavuz, FUD ve amacı gibi soruları cevaplayacaktır. Kripto para piyasasında hiç kimse FUD kavramını dinlemiyor. FUD Nedir ? ile ilgili soruların cevaplarını basit ve anlaşılması kolay bir şekilde özetlemeye çalışıyoruz. Birçok kişi FUD’den bahsetmiştir. FUD, kripto para piyasasının düşmanlarının elindeki kozdur. FUD’nin Türkçe’deki anlamı (korku, güvensizlik, şüphe) korku, kararsızlık ve güvensizliktir.

FUD Nedir ?

Bu kısaltma, iş dünyasında ve siyasette yaygın olarak kullanılmaktadır. Manipülasyon, medya aracılığıyla halka iletilen bilgilerden kaynaklanmaktadır. Manipüle edilen her şeye saldırmak daha kolay hale geldi ve haysiyet kontrol edildi. Bitcoin, hisse senetleri veya siyasi adayları manipüle etmeye çalışıyor olabilirler.

Kripto para piyasasının tarihine bakarsak, Bloomberg News’in piyasa için şimdiye kadar yaratılmış en ağır FUD’lardan biri olduğu söylenebilir. Bloomberg, eski hikayeleri yeni hikayeler olarak yayınlar. Haber Tether ile ilgili ve haberin manşeti “Tether EE yargı sistemi tarafından düzenleniyor.” Haber ilk olarak Aralık 2017’de ortaya çıktı ve Ocak 2018’de yeniden yayınlandı. Bloomberg, 2018’in başından itibaren düşüş eğilimini hızlandırdı -Bu açık bir FUD örneğidir.

FUD sadece bir haber kaynağı değildir. Kaynak FUD’nin başlangıcını doğrulasa da konsept sosyal medya platformları ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında da görülebiliyor. Sosyal medya platformlarında veya anlık mesajlaşma uygulamalarında FUD kavramı kullanılarak belirlenen kötü niyetli veya kötü niyetli mesajlar, kurcalanmaya katıldığınız anlamına gelir.

FUD’nin amacı, güvensiz bir ortam yaratarak kaos yaratmak, satışları artırmak ve (örneğin) Bitcoin’in değerini düşürmektir. FUD konseptiyle ilgili olabilecek bir haber gördüğünüzde, göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey 1 BTC’nin hala 1 BTC olmasıdır. Bu şekilde, insanların paniklemesini ve bitcoinlerini satmasını engelleyebilirsiniz. FUD’da mahsur kalan insanlar bile bitcoinlerini kısa bir süre satarak kar elde edebileceklerini düşünüyor. Uzun vadede, uzun vadede gerçekten zararlı olabilirler. Piyasa eğiliminin keskin bir şekilde düşmemesi için bir miktar baskı hafifletilebilir.

FUD Güvenlik Açıkları

FUD’yi tetikleyebilecek en ciddi olaylardan biri, kripto para birimi borsalarında dolandırıcılık, bilgisayar korsanlığı veya güvenlik ihlalidir. Bazen anlık bir dolandırıcılık söylentisi bile korku, güvensizlik ve şüpheyi tetiklemek için yeterli olabilir.

Bazen ünlüler tarafından tanınan yaklaşan token promosyonları, yatırımcıları ihraçtan önce para toplamaya teşvik ediyor. Bununla birlikte, pazar araştırması, kripto para birimleri asla büyümeyeceğinden, bu ICO’ların büyük çoğunluğunun yatırımcıların çok para kaybetmesine neden olacağını gösteriyor. Ek olarak, Q saldırıları, takas korsanlığı ve büyük miktarlarda sermaye kayıpları da arttı. Giderek daha fazla yatırımcı büyük kripto para birimi borsalarının güvenliğinden şüphe ettikçe FUD yükselmeye başladı. Bazı yatırımcılar, kripto para birimlerini borsadan tamamen kaldırmaları gerektiğine inanıyor.

Sonuç

Sürekli değişen bir pazarda, korku seviyesi değişecektir. Belirsizliğin cevabı anlaşılabilir. Bununla birlikte, piyasayı daha derin bir şekilde anlamak, kripto para birimi değişimlerini takip etmek ve en son haberleri takip etmek, bu duyguları durdurmanıza yardımcı olabilir. Herkes işlemin içerdiği risklerin farkında olmalı ve son kelimeyle kuralları anlamalı ki bu son derece önemlidir.

Bu, FUD’yi önlemek için önemli bir önleyici tedbirdir. İnsanlar, bilginin ve birliğin en büyük zaferini elde etmek için hırs, duygu, korku, kararsızlık ve şüpheyi bir kenara bırakırlar. Mümkün olduğunca güvenilir, okuduğunuz haberler hakkında iki kez düşünmeli ve kurcalamaktan kaçınmalısınız.

Bu yazımızda sizlere FUD Nedir ? sorusunu yanıtladık ve nelere dikkat etmeniz konusunda uyardık. Kripto para piyasası ile ilgili merak ettikleriniz Kripto Al Sat Nasıl Yapılır ? sorusunun altında..

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir