Meksika'nın En Zengin İkinci Adamı Twitter Biyografisini Bitcoin'e Çevirdi
Kripto Paralar

Meksika’nın En Zengin İkinci Adamı Twitter Biyografisini Bitcoin’e Çevirdi

Elon Musk, DOGE‘u pompalamaya devam ederken, Meksikanın en zengin üç kişisinden biri olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin‘e bağlı kalıyor.

Konglomera Grupo Salinas’ın başkanı ve Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin hakkındaki görüşlerini sosyal medyadan dile getiriyor.

Ocak ayı itibarıyla tahmini net değeri 13 milyar dolardan fazla olan milyarder , hafta sonu Twitter biyografisini Bitcoin (BTC) hashtagini içerecek şekilde değiştirdi . Kripto Para birimleri ile ilgilenen Twitter kullanıcıları ve Salinas’ın 840.000’den fazla takipçisi, Cumartesi günü Bitcoin fiyatının 23 gün içinde ilk kez 40.000 $ ‘ın üzerine çıktığı sıradaki milyarderin bitcoin hakkındaki ilgi artışını fark ettiklerini bildirdi .

Aralık ayında Cointelegraph’a konuşan Salinas, Bitcoin‘i ilk olarak 2013’te 200 dolardan satın aldığını , daha sonra fiyatı 17.000 dolara ulaştığında 2017 yılında meydana gelen bitcoin boğa koşusu sırasında satış yaptığını açıkladı. Kripto varlığını “şimdiye kadarki en iyi yatırımım” olarak nitelendirdi.

Kasım ayında Salinas, “yatırımlara ayırdığı fonunun”% 10’unun BTC‘ye, geri kalanının ise “değerli metal madencilerine” yatırıldığını söyledi. 65 yaşındaki milyarder , Bitcoin fiyatı Aralık ve Ocak aylarında tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmeden önce satın aldı ve yatırımını iki katından fazla artırdı. En az beş yıl boyunca herhangi bir kripto hissesini satmayı planlamadığını söyledi.

Salinas, son zamanlarda kripto para üzerinden kar etmek için sosyal medyayı kullanan tek milyarder değil. Bugün SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin ( DOGE ) kripto para birimini sosyal medya üzerinde kullanmaya devam etti . Token , Reddit tüccarları ve yatırımcılarının pompalayıp boşaltma çabasına karıştığı için Musk, son haftalarda DOGE kullanıcılarını hedef aldı . DOGE’nin fiyatı son 30 günde neredeyse %600 arttı.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    1 Yorum

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir