en iyi kripto para sitesi
GenelKripto Paralar

En İyi Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ?

En İyi Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? Kripto paralar artık o kadar popüler bir hal aldı ki artık bulunduğumuz arkadaş çevresinde, iş yerlerinde veya herhangi bir yerde kripto paralar ile ilgili konuşmalara, analizlere veya herkesin bir fikrini duyar olduk.

En İyi Kripto Para Sitesi Hangisidir ?

Durum bu şekilde olunca da hiç bir bilgisi olmayan yada daha önceden  bir yatırım deneyimi olmamış kişilerde kripto paralarla yatırımlarımı değerlendirip bir kazanç elde etmek istemektedirler. Bu kararı veren kişiler ilk olarak nereye para yatıracağız, para yatırdığımız yer güvenilir mi ? Bir sorun yaşar mıyız? Sizlerde bu soruları sormuş veya duymuşsunuzdur.

İnstagram’da bizleri takip etmeyi unutmayın !

Birde bu soruların üstüne Thodex Borsasında yaşanan olayları da eklediğimiz de kimse haksızda sayılmaz…  Şöyle bir twitter, instagram, mailime baktığımda en çok gelen soru, Ya hocam biz nereye paramızı yatıralım, neresi güvenilir, siz nerede yapıyorsunuz? Bende bu soruları gördükten sonra bu deneyimlerimi, bildiklerimi sizle paylaşmak istedim.

Bu yazımda ne bulacaksınız ? Kripto Para Sitesi, Kripto Sitesi, En İyi Kripto Para Sitesi Hangisidir, En Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir? Güvenilir Kripto Para Siteleri Hangileridir? İlk olarak en iyi ve en güvenilir kripto para sitelerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar nelerdir, şimdi hep beraber buna bakalım.

En iyi ve En Güvenilir Kripto Para Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Burada unutmadan eklemek istediğim bir not var, tabiki körü körüne bir firmaya güven duyulmaması gerekiyor. Burada benim yazdıklarım bir firma seçerken dikkat edilmesi gerekenler temel noktalar. Bu özelliklerinde sizin yatırımlarınızı %100 koruyacağı anlamına gelmez. Sizler bu noktalara baktıktan sonra sizler için en iyi olanı seçmelisiniz, çünkü en iyi kavramı görecelidir. Sadece bu noktalara bakmanız size fayda sağlar…

Site Güvenliği Ve Teknoloji

İlk olarak site güvenliğine bakmamız gerekiyor. Çünkü kripto para cüzdanlarını kırmak diye tabir edilen durum oldukça zor neredeyse imkansızdır. O yüzden direk kripto para siteleri bir diğer tabirle borsa siteleri hedef alınır.Bu yüzden kripto para sitesinin güvenlik önlemlerini bir araştırın.

HTTPS: Daha sonra kripto para sitesinin https varlığına bakın zaten bu yoksa direk o kripto para sitesini kapatın. En basit sitelerde bile https’ye artık önem veriliyor.

İKİLİ DOĞRULAMA: Diğer bir nokta kripto sitesinin ikili doğrulamayı kesinlikle kullanması gerekiyor. Bu sms yoluyla olur yada en popüler hale gelen Google Authenticator uygulamasıyla yapılıyor mu ? Buna dikkat etmekte fayda sağlar. Bunun nedeni sizden başka birinin kripto para sitesine girmesini engellemektir.

SOĞUK CÜZDAN: Yatırımlarınız yani kripto para sitesinin müşterilerinin fonlarının soğuk cüzdanda saklanması oldukça önemlidir.

WhiteList: Yatırımlarınızı değerlendirdiğiniz kripto para sitesinde ki cüzdanlarınızın güvenilir adresler yani WhiteList diye tabir edilen listeye ekleyip eklemediklerini mutlaka sorun. Bu hem max güvenlik ve daha sonra ki ön satışlarda sizin faydanıza olacaktır.

Şikayet – Müşteri Memnuniyeti- Kullanıcı Deneyimi

Diğer bir nokta ise araştırdığınız kripto para sitesinin şikayet, memnuniyet ve kullanıcı deneyimlerine göz atmanız oldukça önemlidir, bu size kripto para sitesinin neredeyse tüm herşeyini özetleyecektir. Şöyle bir soruda gelebilir, şikayet platformlarında haklarında şikayetler yazılmış? Sizce doğrumu, Bu sorun yaratır mı? Burada söylebileceğim nokta yatırımın olduğu her yerde şikayetlerle karşılaşabilirsiniz. Örnek veriyorum İşlem yaptığınız bankanın bile şikayeti vardır. Yada diğer yatırım araçlarında hizmet sağlayan firmalarda…

 Bu yüzden şikayet platformları kesin yargı niteliğinde değildir. Bu yüzden buradaki şikayetleri dikkate alırken para çekme, sistemsel sorunlara bakmak doğru olur. Bu sorunlar var mı? Yada sorunlara geri dönüş yapılmış mı? Kaç şikayet teşekkürle kapanmış? Memnuniyet oranı % kaç ? Şikayet platfromlarında buna bakarsanız daha faydalı olur.  Diğer bir nokta ise sosyal medya, forumlar da müşteriler neler söylüyor? Neler yaşamışlar, memnunlar mı? Bunlara da her şekilde ulaşmanız mümkün.. Şimdi diğer maddeye geçelim.

Şeffaflık

Araştırma yaptığımız kripto para sitesi adresini, ceosunu ve ekip üyelerine sitede yer veriyor mu? Buna bakmanızı öneririm. Hatta son thodex olayından sonra bazı borsalar kripto soğuk cüzdan adreslerini yayınlamaya başladı. Rezervlerini ve denetimi görmek amaçlı bu bilgiler size fayda sağlar. Kripto Para Sitesinin etkinliklerine, sponsorlarına ve projeleride oldukça önemlidir.

Yasal Hususlar

Araştırmaya koyulduğumuz kripto para sitesi olası bir yasal değişiklik veya gereksinim gerektirdiğinde uyum için daha hızlı bir reaksiyon alır. Bu yüzden genelde tüm uzmanlar işlem yaptığınız ülkeden bir site seçmenizi önerir. Şuanlık bulunduğunuz ülkeden hariç diğer borsaları da kullanmanız mümkün.  Zaten en son MASAK  tarafından kripto varlık rehberi yayınlandı. Bu rehbere göre Kripto Para siteleri müşterileri ile ilgi bilgi vermesi zorunlu hale getirildi. Şüpheli işlemlerde bulunan kişileri kripto para siteleri Masak’a bildirmesi zorunlu hale getirdi. Uygulanan yükümlüklere uymayan kripto para sitelerine 4 milyon TL’ye kadar ceza kesilecek. Daha detaylı bilgi almak içinde MASAK Kripto Varlık Rehberi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

KOMİSYON VE ÜCRETLER

Komisyon ücretleri ne kadar az olursa tabiki sizin için iyidir. Fakat komisyon düşük diye de her yerde yatırımlarınızı değerlendirmeyin. İşlem transferlerinde para çekimi yaparken aldığı ücretleri öğrenin ve karşılaştırma yapın. Para yatırma da ve çekmede % ücret nedir bunları araştırmanız size fayda sağlar.

AVANTAJLARI

Kripto para sitesinin diğer sitelerden farkı ne ? Neden ben yatırımlarımı burada değerlendirmeyelim. Ben her zaman kendime sorarım. İlk olarak alım satım yaptığım kripto para sitesinin web sitesi nasıl ? Uygulaması kesinlikle olmalı karmaşık mı basit mi ? Tüm imkanları bana sunuyor mu? Bunlar dışında destek hatları var mı olası bir problemde firmaya ulaşabiliyor muyum ? Olası bir sorun da herkes anlık firmayla temasa geçmek ister.  Firma sadece alım satım konusu dışında yatırımcıyla bir bütün olması gerektiğini düşünüyorum.

İşlem Hacmi

Diğer dikkat edilmesi gerekn husus işlem yaptığınız veya araştırdığınız kripto para sitesinin işlem hacmidir.Hacmin olmadığı borsalar size avantaj sağlamayacaktır. Kısaca alım-satım hızlı bir şekilde gerçekleştirilmeli, siz bir ürün almak istediğiniz veya satmak istediğiniz de bunun beklemeye alınmaması gerekmektedir. Kripto para sitesinin kullanıcı sayısı fazla ve hacmi olmalıdır.

Bir toparlamak gerekirse;

* İşlem Hacmi Fazla Olmalı

* Alım satım ve transferlerdeki komisyon oranları

*Uzman Destekleri ve Etkinlikler

* Listelediği Kripto Para Sayısı

*Lisanslı ve Güvenilir olmalı

* Haklarında ki kullanıcı deneyimleri

*Piyasada söz sahibi mi?

* Web site ve uygulamasının yeterli olup olmadığı

Bunlar oldukça önemlidir.

Şimdi gelelim kripto para sitelerini inceleyelim.

BİNANCE

Bitcoin Borsası | Kriptopara Borsası | Binance

Belirtmek istediğim bir nokta var. Burada yazılanlar tamamen inceleme yazısı değildir. Kripto Para siteleri hakkında ön bilgi alabilirsiniz. Binance ile ilgili daha fazla inceleme yazımı okumanızı tavsiye ederim. Binance Güvenilir Mi, Binance Nasıl? Binance Para- Çekme Yatırıma, Binance Kayıt, Binance ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, Binance İnceleme yazımda okuyabilirsiniz..

Binance’nin işlem hacmi, listelenen kripto para sayısı ve güvenirliği bakımından bir çok kişi tarafından en iyi yurt dışı kripto para sitesi olarak görmektedir. Binance’de daha önce papara ile para göndermek mümkündü fakat daha sonra gelen kısıtlama sonrası papara ile para göndermek mümkün değil.  Zaten binance Türkiye de ki artan ilgiden sonra Türkiye’ ye özel Binance TR’yi hizmete sundu. Binance Tr ‘ye anlaşmalı bankalardan eft ve havale ile gönderim yapmanız mümkün. Sadece Binance gibi kripto para sayısı fazla değil, bu yüzden yatırımcıların çoğu daha büyük global borsa olan binance da işlem yapmak için Binance TR cüzdanlarına yatırımı yaptıktan sonra Binance cüzdanlarına ücret ödemeden transfer yapmalarını mümkün hale getiriyor. Bir diğer kolaylık ise binance da açtığınız üyelik bilgileriyle binance tr sitesine de giriş yapabiliyorsunuz.

Toparlayacak olursak binance işlem hacmi, güvenilirlik ve kripto para listelenmesinden dolayı oldukça tercih edilmektedir. Bir çok uzman ve yatırımcı tarafından da en iyi kripto para siteleri listesinde yer veriyor.  Sadece binance kripto para sitesini araştırırken detaylı yazımı okumanızı öneririm.

BtcTürk

BtcTurk'un Hacklendiği Doğrulandı - Technopat

BtcTurk, Türkiye’nin ilk Türk Lirası bazlı kripto para alım satım platformudur ve 2013 yılında Türk Lirası ile ilk Bitcoin işlemini gerçekleştirmiştir. 1 Temmuz 2013 tarihinde işadamı Kerem Tibuk tarafından kurulmuş ve 2018 yılında QNB Finansinvest CEO’su Özgür Güneri tarafından devralınmıştır. Akbank, Fibabanka, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ve Papara ödeme kuruluşları ile işbirliği yapmaktadır. BtcTurk kullanıcıları, Temmuz 2020’de yabancı kullanıcıları kabul etmeye başlayacak ve kripto para satın almak ve satmak için Türk Lirası, Bitcoin ve Tether kullanabilecekler.

Yenilikleri

Elbette bu işlevler iOS ve Android işletim sistemlerini kullanan cep telefonlarına da sağlanmıştır. Bu yeni sitede, favori alım satım çiftlerinizi giriş yapmadan kontrol edebilirsiniz. İşte deneyimli yatırımcılar için gelişmiş bir piyasa seçeneği. Bu gelişmiş pazarda aynı anda anlık değişiklik, grafik ve hızlı alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

Gelişmiş Alım Satım

BtcTurk Pro, kullanıcılara USDT ve BTC işlem çiftlerinin yanı sıra Türk Lirası ile işlem yapma imkanı sunar. Kripto para ticareti yaparken fiyat grafiklerini görüntüleme fırsatı sağlar ve ayrıca kullanıcılar için gelişmiş çizim araçlarını ve göstergeleri etkinleştirir.

BtcTurk Pro ayrıca, derinlik ölçer ile anlık sipariş hareketini takip etme, gelişmiş uyarı seçenekleri, SMS ve e-posta yoluyla fiyat hareketi bildirimleri gibi birçok yenilikçi özellik sunar.

BtcTurk’ün Türkiye’deki yatırımı ve anlaşması sayesinde kullanıcılar; haftanın 7 günü 24 saat Türk Lirası ve kripto para alıp satabilir, gerektiğinde Türk Lirası’nı bir Türk banka hesabına veya sözleşmeli ödeme acentesine çekebilirler. cüzdan. BtcTurk her zaman kullanıcılara yardımcı olmayı hedeflemekte, çevrimiçi yardım hattı ve kolay anlaşılır yardım menüsünde kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları azaltmak için çok çalışmaktadır.

Aynı zamanda yeni başlayanlara Bitcoin ve blockchain teknolojisinin özelliklerini de göstermektedir. Yeni Malatyaspor takımının isim sponsoru oldu ve son olarak erkek ve kadın milli takımlarının ana sponsoru oldu.

Gate.io

Gate.io | Bitcoin Borsa | BTC Borsa | Kripto para Borsa

Bir borsa seçerken, kullanıcı olarak iki güvenlik adımını göz önünde bulundurmalısınız. Biri bir oturum açma ve kullanıcı kimliği koruma mekanizması, diğeri ise bir değişim yoluyla para depolamak için bir mekanizmadır. Neyse ki Gate.io, güçlü hesap koruma özellikleri sağlar. Kullanıcı farklı bir hesap ve fon şifresi belirlemelidir. Her zaman önerdiğimiz iki faktörlü kimlik doğrulamayı da kullanabilirsiniz.

Öte yandan Gate.io, fonların çoğunu depolamak için çevrimdışı soğuk depolama teknolojisini kullandığını belirtti. Crypto Exchange Ranks (CER) istatistiklerine göre Gate.io, en yüksek ağ güvenlik puanına sahip borsalar arasında altıncı sırada yer alıyor. CER, sonuçlara göre kripto para birimi borsalarının güvenliğini ve puanını kontrol eder.

Gate.io’daki ticaret fırsatları, spot ticaret ve marj ticareti ile sınırlı değildir. Ek olarak, vadeli sözleşmeler ve kalıcı sözleşmeler, gelir stratejilerini formüle etmek için kullanılabilir. Vadeli işlemlerin ve kalıcı sözleşmelerin kaldıraç oranı 100 kata kadar çıkmaktadır. Bu seçeneklere bir göz atalım. Tanıdık olmayan türevler için opsiyon sözleşmeleri, alıcıya dayanak varlıkları belirli bir tarihte veya daha önce satın alma veya satma hakkı verir.

Opsiyon alıcıları, satın alma veya satma hakkını elde etmek için bir prim ödemek zorundadır. Alım opsiyonları varlık satın alma hakkı verir ve satma opsiyonu satma hakkı verir. USDT, Gate.io’da pazarlıklı ve kısa vadeli opsiyon sözleşmeleri sunar. Bu sözleşmelerdeki seçenekler 10 dakika ile 1 gün arasında değişmektedir.

En iyi ve en güvenilir kripto para sitesi nasıl seçilir ? Hangi özelliklere sahip olmalı ? bu yazımızda sizlere bu soruların cevaplarını detaylıca verip, örneklendirdik. Kripto para piyasasında yatırım yaparken güvende olduğunuzu hissetmelisiniz.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir