en çok kazandıran yatırım araçları
Genel

En çok kazandıran yatırım araçları

2020 yılında başlayan ve bütün dünyayı etkisi altına alan salgın sebebi ile yatırımlar da farklı olarak şekillenmeye başlamıştır. Kişiler ortaya çıkan bu sıkıntılı günlerde daha fazla kazanç elde edebilmek için akıllı yatırımlara yönelmiştir. Akıllı yatırımlar ile paranız değer kazanmaktadır.

Pek çok alanda yatırım yapılabilirsiniz. Fakat bilinçsiz yapılan yatırımlar kazanç yerine kayıplara neden olmaktadır.

Eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız yatırım için birbirinden farklı kanallar söz konusudur. Son yıllarda en çok kazandıran yatırım araçları aşağıda yer almakta.

Altın

altın

Oldukça eski yatırım yöntemlerinden bir tanesi olan altın son yıllarda gösterdiği yükseliş ile beraber oldukça kazançlı yatırımlar arasındaki yerini almıştır. Geçen yıl ile bu yıl arasında neredeyse ikiye katlanan altın fiyatları sayesinde yatırımcılar yatırdıkları paranın daha fazlasını altın sayesinde kazanmışlardır. Gram altın senenin ilk günlerinde 300 Tele civarında iken seneyi 450 TL civarında kapatmıştır. Günümüzde de altın fiyatları hala yükselerek artmaya devam etmektedir.

Dolar ve Euro

Dolar ve Euro

Son yılların oldukça kazandıran yöntemlerinden bir tanesi de Dolar ve Euro yatırımı olmuştur. Ülkemizdeki enflasyondan dolayı Dolar ve Euro hızlı bir yükselişe geçmiştir. Doların yıl içerisindeki yıllık ortalama getirisi %24 iken Euro‘nun yıl içerisindeki toplam getirisi %36 olmuştur.

Yılın ilk günleri dolar 5.96 TL’den piyasalara giriş yaparken Euro ise 6,67 TL’den işlem görmüştür. Yılın son günlerinde ise dolar 7.40 TL’den kapanış yaparken Euro ise 9.10 TL’den kapanışını yapmıştır. Yani bu yıl dolar ve Euro yatırımları oldukça kazançlı olmuştur.

Banka mevduat faizi

Banka mevduat faizi

Son yıllarda ülkemizde banka mevduat faizleri düşük oranlar ile seyretse de son günlerde faiz oranlarının değişmesi ile beraber banka mevduat faizleri de artışa geçmiştir. Paranızı riske atmadan değerlendirmek istiyorsanız vadeli mevduat faizlerine paranızı yatırarak kazanç elde edebilirsiniz.

Borsa

borsa

Ülkemizde yılın ilk üç ayında salgın nedeni ile 819 puana kadar gerileme gösteren Borsa İstanbul yılın son aylarında artış yaşanmıştır. Hisse senetleri takibi yaparak borsadan kazançlar elde edebilirsiniz.

Bitcoin

Bitcoin

Kripto paralar da yükseliş gösteren yatırım araçları arasındaki yerini almaktadır. Yılın ilk günleri 44.000 TL civarında olan Bitcoin şuan ise 297.000 TL seviyelerinde seyir etmekte. Tabi ki buna sadece Bitcoin olarak bakmak hata olur çünkü yüzlerce altcoinde mevcut. Bu altcoinlerde yükseliş ve düşüşler çok daha sert yaşanıyor. Yatırım yapmak için altcoinleride tercih edebilirsiniz.

2020 yılında Bitcoine yatırım yapanlar %400 oranında bir kazanç elde etmişlerdir.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir