Elon Musk’ın Twitter Biyografisi Bitcoinin %16 Yükselmesine Sebep Oldu
Kripto Paralar

Elon Musk’ın Twitter Biyografisi Bitcoinin %16 Yükselmesine Sebep Oldu

Tesla ceo’su Elon Musk’ın Twitter biyografisini değiştirmesiyle Bitcoin 32.000$ seviyelerinden 37.000$ seviyelerinin üstünü gördü. Musk bir başka tweetiyle ise Dogecoin adlı kripto para birimine %812 ‘lik değer kazandırmıştı. 

CoinDesk endüstri sitesinden alınan verilere göre Bitcoin saat 3:30 civarlarında aniden yükselişe geçti. Tahmini 1 saat içinde değerine 5.000$ ekledi. 

Musk’ın aynı gün attığı bir tweet ise şöyle “Geriye dönüp baktığımızda kaçınılmazdı” 


Bu Musk’ın tweet atarak bir varlığın fiyatında artışa yol açtığı ilk olay değil. Girişimci daha öncesinde Cyberpunk adlı oyunu beğendiğini tweet atarak dile getirmesinin ardından Polonya menşeili CD Projekt şirketinin hisseleri %12,6 ‘ya kadar yükseldi. 

Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesini değiştirmesinin ardından girişimci “Use Signal” diye bir tweet atmıştı ve bu tweet hem Signal Vakfının hem de yanlış anlaşılma sebebiyle sağlık ürünleri şirketi Signal Sağlık Kişisel Bakım Ürünlerinin hisselerini yükselişe geçirmişti. 

Çoğu yatırımla ilgilenen veya ilgilenmeyen insanlar bu konu hakkında komplo teorileri ortaya atıyor ve Twitter ceo’su Jack Dorseyinde twitter biyografisini Bitcoin yapması akıllara çok fazla soru getiriyor umarız bir gün bütün her şey açığa çıkar. 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir