tesla bitcoinleri satmadı
GenelKüresel

Elon Musk, Tesla Elindeki Bitcoinleri Satmadı!

Tesla Bitcoinleri Satmadı ! Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, birkaç gün boyunca Bitcoin (BTC) hakkında olumsuz yorum yapmaya devam etse de, birisi dün Twitter’ın kripto para birimine karşı bir savaş başlattı ve Bitcoin (BTC) de 43.000 dolara düştü. Piyasadaki kargaşadan bir an önce kaçınılması ve Musk’ın durdurulması gerektiğini söyledi. Musk’ın Bitcoin hakkındaki açıklaması, Tesla’nın sahip olduğu Bitcoin’i satıp satmayacağına dair söylentileri de tetikledi. Durumun bu olmadığını söyledi.

Tesla Bitcoinleri Satmadı !

Tesla CEO’su “Spekülasyonları açığa kavuşturmak için şunu söylemeliyim: Tesla hiçbir Bitcoin’i satmadı” ifadelerini kullandı.

Elon Musk’ın son birkaç gün içinde Bitcoin ile ilgili olumsuz yorumları, kripto para biriminin üç aydaki en düşük seviyesine düşmesine neden oldu, ancak Tesla CEO’su bu sabah bir tweet yayınladıktan sonra, piyasa olumlu bir etki yarattı. Elon Musk, Tesla Bitcoinleri Satmadı !

Marketin Hareketinin Bir Kişiye Bağlı Olması Üzücü

Kripto para birimi sevenlerden biri olan Michael Crypto, kripto para birimi topluluğundaki en popüler isimlerden biri ve dün gece Elon Musk’u eleştirmeye devam etti. Michael, Musk’ın Tesla ve Bitcoin ile ilgili tweet’lerine şu yorumu yaptı:

“Ve #Bitcoin yükseliyor. Pazarın yalnızca dünyadaki bir kişinin tweet’leriyle hareket etmesi gerçekten üzücü, ama içinde bulunduğumuz ilk aşama bu. Satmadı, piyasalar yükseldi, #Bitcoin ayı piyasasında değil.”

Bitcoin Analiz

Elon Musk’a göre Bitcoin’in fiyatı dünden bu yana keskin bir şekilde düştü. Tesla’nın CEO’su, şirketin Bitcoin’ini satabileceğini veya satabileceğini ima etti, ancak Bitcoin için “son derece önemli” olduğunu söyledi. Sabah 08:40 itibariyle Bitcoin 42.185 dolara düştü ve işlem fiyatı 42.840 dolardı.

Güçlü satış baskısının ardından fiyat hareketi belirlediğimiz destek seviyesine yaklaştı. Bu, daha önce vurguladığımız “harmonik kelebek” deseninin oluşumudur. Düşüş 37.000 seviyesine kadar devam ederse, uyumlu bir modelin ortaya çıkması nedeniyle, alıştırmanızı bu seviyede tamamlamak için bir satın alma yanıtı vermeye başlayabilirsiniz.

Direnç seviyesi olarak izleyeceğimiz ilk seviye 46467 seviyesidir. Bu seviyeyi aşarsanız, 51483 seviyesini takip edebilirsiniz. Bu seviye aşılırsa ve mum çubuğu onun üzerinde kapanırsa, yükseliş trendinin yeni orta vadede başladığı söylenebilir.

Kripto Paralar hakkında her şey burada.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir