Electrocoin, Hırvatistan'da kripto ile benzin ödemelerini mümkün kılıyor
Kripto Paralar

Electrocoin, Hırvatistan’da Kripto İle Benzin Ödemelerini Mümkün Kılıyor

Bir akaryakıt şirketi yöneticisi, yabancı turistlerin Hırvatistan daki kripto ödemelerinin gelişmesine ve büyümesine büyük olasılıkla katkıda bulunacağını düşünüyor.

Kripto ödeme işleme firması Electrocoin, sürücülerin kripto kullanarak ödeme yapmasına izin vermek için Hırvatistan’daki yerel bir petrol ve gaz şirketi ile ortaklık kuruyor.

Hırvatistan haber kuruluşu Poslovni dnevnik’e göre, ülkedeki 46 Tifon istasyonundan herhangi birinde araçlarını benzin doldurması gereken kişiler artık Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), Stellar ( XLM ), XRP ve EOS kullanarak ödeme yapabiliyor . Tifon, bunu mümkün kılmak için Electrocoin’den bir kripto ödeme platformu olan PayCek’i mevcut ödeme sistemlerine entegre edecek.

Tifon CEO’su Ana Lokas, şirketin Hırvatistan’daki yabancı turistlerin “bu tür ödemeleri kullanma konusundaki yaygın alışkanlıkları” göz önüne alındığında ülkede kripto ödemelerinin gelişmesine ve büyümesine büyük olasılıkla katkıda bulunacağını beklediğini söyledi. Pek çok ülke salgın sırasında insanlara herhangi bir sınırı geçmemesi konusunda hala uyarıda bulunuyor, ancak Hırvatistan’daki yeni günlük COVID-19 vakalarının sayısı Aralık ayı ortasından bu yana 1000’in altına düştü .

Electrocoin kurucusu ve yöneticisi Nikola Škorić, ortaklığın “kripto para birimlerinin olanaklarını giderek daha fazla fark eden ciddi şirketlerin sonucu olduğunu” söyledi. Ödeme sistemini detaylı olarak anlattı:

Škorić, “Bir kişi HRK 400(450tl) kapasiteli bir depoyu yeniden doldurursa ve kripto para birimleri ile ödeme yapmak isterse, PayCek aracılığıyla Tifon’a ödemenin işlendiğini bildirdiğimiz anda Tifon HRK 400 alır” dedi. “Hiçbir zaman risk altında değiller.”

“Bitcoin, on yıl önce oluşturulduğunda ödeme için kullanılmak üzere tasarlandı. Kripto para birimleri çoğunlukla yatırım açısından konuşuluyor, ancak diğer yandan bunun Tifon ile olduğu gibi ortaklıklar ve pek çoğu Önümüzdeki aylarda, Hırvatistan’da kripto para birimlerinin yavaş yavaş orijinal fikirlerine geri döndüğünü gösteriyor – ödeme işlemleri için kullanım.”

Electrocoin, Hırvatistan'da Kripto İle Benzin Ödemelerini Mümkün Kılıyor

Lokas, kripto ödemelerinin “Hırvatistan’da henüz emekleme döneminde” olduğunu söylese de, ülke ekosistemin belirli alanlarında öncülük etti. İki yıl önce, Hırvat Postası ve Electrocoin arasında benzer bir programın pilot uygulaması yapıldı ve bölge sakinlerinin Zadar şehrindeki üç postanede kriptolarını bozdurmalarına olanak sağladı . Buna ek olarak, Telos geçen yıl 35 milyon dolar değerinde Hırvat sahil mülkünü tokenize edeceğini duyurdu .

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir