coinmarketcap
GenelKripto Paralar

CoinMarketCap Nedir ?

Hem yeni hem de eski yatırımcıların grafikler için sürekli ziyaret ettiği bir durak olan coinmarketcap nedir? ne işe yarar ?

Peki CoinMarketCap Nedir ?

CoinMarketCap, Bitcoin piyasasını gözlemlemenizi sağlayan bir platformdur. Bu platform sayesinde izlemek istediğiniz kripto para birimini seçebilir ve gerçek zamanlı fiyat bilgilerini, piyasa hacmini, dolaşımını veya para biriminin piyasa değerini kısa sürede bulabilirsiniz.

Coin hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ve hangi kripto para birimine yatırım yapmak istediğinizden emin değilseniz, karar vermek için çeşitli bilgiler elde etmek için CoinMarketCap gibi platformları kullanabilirsiniz. CoinMarketCap platformunda 2.200’den fazla kripto para birimi hakkında bilgi var. Bu platform Amerika Birleşik Devletleri’nde hazırlanmıştır ve amacı piyasayı takip etmeyi kolaylaştırmaktır. Şu anda kullanılan platformu işleten kişi ise Brandon Chez’dir.

CoinMarketCap’te Bulunan Terimlerin Anlamları

CoinMarketCap, piyasayı kolayca takip edebilecek yeni yatırımcıları çekmek için kuruldu. Pazara yeni girdiyseniz, buradaki terimlerin ne anlama geldiğini de bilmelisiniz. Platformdaki “BTC Hakimiyeti” terimi, takip ettiğiniz kripto para biriminin toplam piyasa değerine orantılı olarak yarattığı verilerdir. “Piyasa değeri” terimi, döviz piyasasındaki tüm kripto para birimlerinin toplam değeri terimini ifade eder. “24 saatlik işlem hacmi” terimi, o gün borsada gerçekleştirilen işlem hacmini ifade eder.

Platformdaki “kripto para birimi” terimi, CoinMarketCap’e ekli kripto para biriminin listelenen formunu görüntülemenizi sağlar. “Piyasa” terimini kullanarak, bu para birimlerini alıp satabileceğiniz platformların bir listesini göreceksiniz.

Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?

CoinMarketCap üzerinde kripto para fiyat grafiğini görüntülemek istiyorsanız, öncelikle “Kripto Para Birimi” sekmesine tıklamalısınız. Bu sekmeyi tıkladığınızda, yaklaşık 2.240 kripto para listelenecektir. Listelenen kripto para birimleri arasında işlem yapmak istediğiniz coin’e tıklayarak gün içindeki fiyat değişimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Platformda seçtiğiniz kripto para birimi hakkında belirli bilgilere erişebilirsiniz. Fiyat tablosu hakkında bilgi aldıktan sonra, piyasa değeri ve hacmi ile ilgili bilgileri de görüntüleyebilirsiniz. Gördüğünüz bilgilere dayanarak, hangi madeni paraların gelişmeye devam ettiğini ve hangi madeni paraların grafik yönünde düştüğünü tahmin edebilirsiniz. Bilgiye dayalı yatırım yapmak istiyorsanız CoinMarketCap platformunu kullanabilirsiniz.

Kripto para piyasası hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Kripto Paralar 

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir