e-ticaret sitesi
Genel

Çoğu tüketici, 3 kötü deneyimden sonra e-ticaret sitesinden ayrılıyor

Sürekli gelişen perakende ortamında, tüketici ihtiyaçlarını önceden tahmin etmek, elde tutmanın anahtarıdır. Coveo’nun anketi, müşterilerin kendilerine bakılmadığını hissettiklerinde markaları ne kadar çabuk terk ettiğini gösteriyor. 

Yine de müşteri memnuniyetini sağlamak kolay olmayacak. Rapor, ister çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, her tüketici temas noktasının sorunsuz olması gerektiğini gösteriyor. Ancak tüketicilerin ihtiyaçları ve beklentileri yaşlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Rapor, Z Kuşağı tüketicilerinin% 50’sinin, bazı bilgilere kendi başlarına erişemedikleri takdirde bir markayı terk edeceğini gösteriyor. Raporda, sessiz nesildeki tüketicilerin% 39’u ve baby boomers’ın% 40’ı gerçek bir kişiyle konuşmayı tercih ettiğini söyledi.

Geçen ay Forrester anketine göre, müşteri ihtiyaçlarını öngörebilen markalar diğer şirketlere göre rekabet üstünlüğüne sahip olsa da yalnızca birkaç marka bunu yapabilir ve etkili bir şekilde yanıt verebilir. 

Yapay zeka ve veri toplama yöntemleri, alışveriş deneyimini daha kişisel hale getirmek için bir çözüm olabilir, ancak geçen Kasım ayında Generali Global Assistance’ın yaptığı bir araştırma, tüketicilerin üçte ikisinin tatil alışveriş sezonunda siber güvenlik risklerinden endişe duyduğunu gösteriyor .

Doğru yapıldığında markalar, müşteri büyümesini desteklemek için müşteri hizmetlerini bir strateji olarak kullanabilir. Coveo raporuna göre, tüketicilerin yarısından biraz fazlası veya% 53’ü, markalarla olan olumlu etkileşimlerini ailelerine ve arkadaşlarına yayma olasılığı daha yüksek. 

Raporda, markalar için “bir web sitesinin rolü, müşterinin memnuniyet puanını artırmaktan çok daha önemli olabilir” denildi. “Müşteri deneyimi boyunca hizmet ve desteği dikkate alan markalar, müşteri sadakati yaratabilir, işi tekrarlayabilir ve hatta ağızdan ağza yönlendirmeler yapabilir ve abonelik modellerine hayat verebilir.”

Rapor özeti:

 • Markaların, müşterilerinin beklentilerini karşılamadıklarında kaybedecekleri çok şey vardır. Retail Dive’a e-posta ile gönderilen yakın tarihli bir Coveo raporuna göre, tüketicilerin yaklaşık% 73’ü, üç veya daha az olumsuz müşteri hizmeti deneyiminden sonra bir markayı hayal kırıklığına uğratacak.  
 • Raporda, müşterilerin neredeyse yarısı nadiren doğrudan şirkete şikayette bulunuyor (% 44), bu da şirketlerin farkında olmadıkları gelirlerini kaybediyor olabileceği anlamına geliyor.
 • Rapora göre, 1.988 tüketicinin katıldığı ankette, ankete katılanların% 44’ü belirli bilgileri bulamadıkları için bir markayı terk edeceklerini ve% 23’ü çelişkili bilgiler aldığı için bir markayı terk edeceklerini söyledi.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

  Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

  Daha :Genel

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir