Cardano'dan Goguen'e Genel Bakış: Bilmeniz Gerekenler
Kripto Paralar

Cardano’dan Goguen’e Genel Bakış: Bilmeniz Gerekenler

Cardano iddia olarak karşıdan karşıya konur Ethereum rakibi onu bekliyordu ve çok beklenen sunar olarak Goguen çağ. Bu senaryoda, Cardano ağı birçok kişi tarafından ETH katili olarak adlandırıldı. Bu makaledeki Goguen genel bakışını okuyun ve öğrenin.

Başlangıç ​​olarak Cardano, Byron ve Shelley olarak bilinen iki geliştirme aşamasını yayınladı. Şimdi, Cardano üçüncü geliştirme aşaması olarak Goguen dönemi için hazırlanıyor. Ayrıntılı olarak, Goguen dönemi, geliştiricilerin ve işletmelerin yararlanabileceği heyecan verici özelliklerle birlikte gelir.

İkinci aşama sırasında Shelley, Cardano, ADA çekirdek sistemini merkezden uzaklaştıran protokole büyük ölçüde odaklandı.

“Goguen dönemi neyle ilgili?” Diye soranlar için “Goguen çağı nedir?” Akıllı sözleşmelerin uygulanması ve merkezi olmayan uygulamaları (DApps) etkinleştirmenin bir aşamasıdır.

Ethereum’a Rakip Goguen Dönemi

Cardano’nun Ethereum’un muazzam bir rakibi olduğu bir sır değil . Dahası, Ethereum’un ciddi ölçeklendirme problemleriyle karşı karşıya olduğu bildiriliyor. Cardano, ölçeklendirme çözümleri bulmada kahraman olmaya hazırlanıyor. Bu nedenle, Goguen dönemi, Cardano’nun büyüme yol haritasındaki bir sonraki adımı başlatma yoludur.

Goguen genel bakışını inceleyelim. İlk olarak, güncelleme herkes için büyük değişiklikler getiriyor. Bunlar, ağı kullanan ortaklara yönelik hisse havuzu operatörlerini ve yerel belirteci ADA’sını listeleyen borsaları içerir. Ayrıca, Cardano’nun blockchain ağına somut faydalar sağlar.

Ek olarak, Goguen dönemi, Cardano’da akıllı sözleşme uygulamaları ve belirteçler oluşturmayı mümkün kılıyor Ayrıca, birçok Cardano hayranının belirttiği gibi , Cardano’nun yerel belirteci ADA’sı da fiyatta artabilir.

Ayrıntılı olarak, Goguen dönemi, kullanıcıların kullanım durumları için çözümler oluşturabilecekleri evrensel bir küresel sosyal ve finansal işletim sistemi inşa edecek. Buna tedarik zinciri, tıbbi kayıt takibi, kimlik, oylama, nüfus sayımı yönetimi ve mülk kaydı dahildir.

ETH kurucu ortağı Ethereum ağına meydan mı okuyor? O Cardano böylece olabilir Goguen dönemi Ethereum mevcut konularda inşa ediyor mu? Devam edelim ve görelim.

cardano

Goguen’e Genel Bakış

Goguen’e genel bakıştaki ilginç bir özellik, jeton kilitleme mekanizmasıdır. Bu işlevle, Cardano akıllı sözleşmeleri çeşitli işlevleri destekleyebilir. Örneğin, kullanıcılar bir sözleşmeyi tamamlamak için jetonları belirli bir süre tutabilirler.

Ayrıca, Goguen’e genel bakış ERC20 dönüştürücüyü sunar. Cardano zincirindeki jetonları yönetmeye izin veren bir araç. Dahası, diğer blok zincirlerinden tokenlerin taşınmasına izin verir.

Cardano, verimliliği artırmak için Goguen dönemi hedeflerinin bir parçası olarak yepyeni diller Plutus ve Marlowe geliştirdi.

Plutus Komut Dosyası Dili

Goguen döneminin en heyecan verici başarısı Plutus’un yaratılmasıdır. Haskell işlevsel programlama dilini kullanan, amaca yönelik bir akıllı sözleşme geliştirme dili ve yürütme platformudur. Komut dosyası dili esnektir ve hem teknik hem de teknik olmayan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

O halde Plutus’un avantajları nelerdir? Birincisi, diğer akıllı sözleşmelerle daha geniş çalışabilirliği. İkincisi, programcılara, defterin kendisinde yerleşik veya ona özgü işlevselliğe sahip akıllı bir sözleşme platformu sağlar.

Plutus, programlama dili tasarımında önde gelen uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından titizlikle tasarlanmıştır. Amaç, yüz milyonlarca doları bulan büyük kayıplara yol açan yazılım hatalarının türlerini azaltmaktır.

Özellikle Plutus çeşitli endüstrilerde kullanılabilir. Çeşitli kullanımlar yaratmak ve yönlendirmek için merkezi bir kodlama dilidir. Bunlar arasında tedarik zincirleri, izleme ve izleme, tıbbi kayıtlar, kimlik, oylama yer alır. Ayrıca, mülk kaydı, P2P ödemeleri, finansal sistemler ve çok çeşitli ekstra kullanım durumları mevcut.

Marlowe, Yüksek Düzey Alana Özgü Bir Dil 

Goguen genel bakışının bir başka ilginç kısmı, Marlowe programlama dilinin geliştirilmesidir. Ağ, finansal akıllı sözleşmeler oluşturmak için kodlama dilini kullanır. Marlowe, Plutus’un üzerine inşa edilmiş, yüksek seviyeli alana özgü bir dildir (DSL).

Bu, geliştiricilerin ve işletmelerin akıllı sözleşmelerinde statik sözleşme analizi yapmasını sağlar. Böylelikle kullanıcılar, blok zincirinde yayınlanmadan önce sözleşmenin tüm farklı durumlarını ve senaryolarını çalıştırabilirler. Cardano, bunun gerçek dünya kullanımıyla kurumsal düzeyde akıllı sözleşme büyümesine yardımcı olacağını umuyor.

Goguen dönemine geçiş, geliştiricilerin Cardano akıllı sözleşmelerinden ve tokenleştirmeden tam olarak yararlanmasına olanak tanıyacak. Bilimsel ilkelere ve ölçeklenebilirliğe dayalı yepyeni bir ekosistem yaratmak.

Goguen, gerçek kullanım durumları için blok zinciri kullanarak parlak yeniliklerinizi ve fikirlerinizi nihayet elde etmek için bir fırsat alanı açar. Ancak. Ethereum’un veya Cardano’nun gelecekte akıllı sözleşme oyununa hakim olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken. Şu anda ikisi de ağlarını geliştiriyor.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir