Nick Boles Bitcoinin Yasaklanması İçin Çağrıda Bulundu
İNVESTVE ÖZELKripto Paralar

Nick Boles Bitcoinin Yasaklanması İçin Çağrıda Bulundu

Bitcoin 50.000 $ ‘a doğru ilerlemeye devam ederken, teorisyenler, analizciler, araştırmacılar ve normal insanlar tarafından daha fazla kanıtlanmamış eleştiri çekmeye devam ediyor.

Eski bir İngiliz parlamento üyesi olan Nick Boles, merkez bankalarını aşırı enerji kullanımı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para (bitcoin) birimini yasaklamaya çağırıyor .

Dahası, her Bitcoin sahibini coinlerini değer deposu olmayan olmayan kripto para birimlerine dönüştürmeye zorlamak istiyor ki bu da “zarar verici bir etkiye” sahip değil:

Merkez bankaları, Bitcoin alım satımını yasaklamalı ve Bitcoin’i elinde tutan ve herhangi bir işlemde kullanmak isteyen herkesi, bu kadar zararlı bir yan etkisi olmayan başka bir para birimiyle değiştirmeye zorlamalı. Gerçek dünyaya hiç zarar vermeyen başka siber para birimleri de var.

Peki Bitcoin Dünyaya Nasıl Zarar Veriyor ?

Bitcoin, Arjantin’den daha fazla elektrik tüketiyor
Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Bitcoin artık tüm Arjantin’den daha fazla elektrik kullanıyor.

Nick Boles Bitcoinin Yasaklanması İçin Çağrıda Bulundu

Bitcoin eleştirmenleri neden yanılıyor ?

Bitcoin, çevre aktivistleri tarafından tartışmalı karbon ayak izi nedeniyle sürekli olarak eleştirilirken, tüm madeni paraların yüzde 76’sının artık yenilenebilir kaynaklar yardımıyla çıkarıldığı unutulmamalıdır. Enerji sonsuz olduğundan, kripto para birimi, CoinShares’ten Meltem Demirors’un belirttiği gibi, hükümetlerin onu kullanması için bir yol yaratıyor:

Real Vision Group kurucusu Raoul Pal, Bitcoin’in aslında yenilenebilir elektrik maliyetini düşürebileceğini iddia ediyor :

Benim görüşüme göre, madenciler ekonomik olarak en uygun ve performanslı kaynağı bulmaya zorlandıkları için BTC yenilenebilir elektrik maliyetini düşürüyor. Böylece, soğutma için hidro veya soğuk yerler gibi yeşil enerji teknolojisine yapılan yatırımları besler.

İNVESTVE ANALİZİ

Yaptığımız araştırmalarda eski parlemento üyesi ve bitcoin hakkında olumsuz düşüncelere sahip olan Nick Boles’in görev yaptığı yıllarda bağımsız bir siyaset anlayışı içerisinde olduğunu görüyoruz. Bağımsız bir siyasetçi olması ingiltere sınırları içerisindeki her görüş ile yakınlık kurması demektir. Eğer bağımsız bir siyasetçi olmasaydı vekilin görüşünün bitcoin fiyatına etki etmeyebileceğini söyleyebilirdik çünkü yandaşları bitcoini elinden çıkartırken zıt görüşlü gruplar ise bitcoin alacaktı bu durum ise bitcoin için fazla bir değişikliğe sebep olmazdı. Ama vekil bağımsız bir siyasetçi olduğu için çoğu kişinin vekilin görüşüyle hareket edeceğini düşünüyoruz ve bitcoin fiyatlarını olumsuz etkileyeciğini düşünüyoruz (uzun vadede).

İkinci görüşümüz ise bitcoin üretim masraflarına bir çözüm gelmezse dogecoin gibi sınırsız üretilebilen maliyetsiz kripto para birimlerinin ileriki yıllarda daha fazla ön plana çıkacağı yönündedir.

Eğer bitcoin üretim masraflarına bir çözüm gelirse bu seferde üretim araçları soğutma sistemleri gibi piyasaları besleyebilir. Sadece bitcoin üretim maliyeti bile çoğu piyasaya etki edebilirken önemli olan doğru anı bekleyip duruma göre yatırım yapmaktır yoksa yatırımlarımızın rus ruletinden farkı kalmayabilir.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir