Bitcoin çöküş nedeni nedir?
Kripto Paralar

Bitcoin çöküş nedeni nedir?

Bitcoin bir süredir düşüşte ve belli bir noktada çakıldı kaldı peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Bununla ilgili bir çok yatırımcı ve analist bir şeyler söylese de henüz kesin bir bilgi olmadığı kesin. Ama nedeninin ne olabileceği hakkında bir kaç teori mevcut. Bitcoin çöküş nedenleri ise şöyle olabilir;

Bir çok Bitcoin yatırımcısı Bitcoin’in bu büyük düşüşten sonra eski fiyatı yani 40 bin dolarları görebileceği konusunda kararsız olduğu için tekrardan Bitcoin’e yatırım yapmakta çekiniyor.

Bitcoin’in düşmesi normal mi?

Analistler arasında bir kaç zıt görüşler olsa da genel olarak Bitcoin’in şuan bu seviyelerde olması çok normal olarak görülmekte. Nedeni ise Bitcoin’in şuan düzeltme yapması. Teknik verileri incelenince Bitcoin’in gerçekten büyük bir şişme yaşadığını anlamak çok zor değil. Bu şişme illa ki patlayacaktı ama bu Bitcoin devri bitti anlamına gelmiyor tabi ki. Şimdi yaptığı düzelmeden sonra çok daha sağlıklı bir şekilde büyüyeceği düşünülüyor.

Bu durumun suçluları madenciler mi?

Bu durumun suçluları madenciler mi?

Analiz şirketi CryptoQuant ‘ın CEO’sunun düşüncelerine göre Bitcoin’in düşmesinin en büyük sebeplerinden birisinin madencilerin olması. Bunu ise şöyle açıklıyor, Bitcoin madencilerinin kazdıkları tüm Bitcoin’leri ellerinde tutması ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolardan sürekli kar etmekte olmaları. Bu duruma neden olabiliyor.

Alım yapmakta kararsız kalan yatırımcılar

Bitcoin yatırımcıları şuan Bitcoin’in düşük olmasından dolayı yatırım yapmaya korkuyorlar. Aslında güzel bir alım fırsatı var ama bir çok yatırımcının gözünü korkutan şey ise Bitcoin’in uzun süredir aynı fiyat aralığında kalması.

Az oranda da olsa algı operasyonu yapılmakta. ”Bitcoin’in bir daha yükselmeyeceğini fişinin çekileceğinin” gibi söylentiler dolaşmakta. Bu gibi şeylere inanan sayısı az da olsa bu duruma ufak bir katkı sağlıyor.

Şuan borsalarda bulunan stabilcoin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu görülüyor. CryptoQuant’a göre,  kenarda  olan yaklaşık 4,16 milyar dolar stabilcoin var.  CryptoQuant’ın Twitter hesabından attığı bir tweet: 

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    1 Yorum

    1. Bitcoin çöküş nedenini dolandırmadan anlatmışsınız teşekkürler

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir