Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmini 2021 Teknik ve Temel Analiz
Kripto Paralar

Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmini 2021 Teknik ve Temel Analiz

Bitcoin Cash (BCH) , piyasa değeri açısından ilk 15 kripto para biriminden biri olarak konumunu yeniden kazandı . Bu, kripto yatırımcılarından gördüğümüz toplu alım nedeniyle olmuş olabilir.

Bitcoin Cash, zincir bölünmesinin bir sonucu olarak Bitcoin’in bir çatalıydı. Bununla birlikte, bir grup Bitcoin geliştiricisi Bitcoin’in genel ölçeklenebilirlik yönünden memnun olmadığında BCH kuruldu.

Artık Bitcoin Cash hakkında bir fikrimiz olduğuna göre , BCH’nin 2021’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Şimdiden öğrenmeyi merak ediyor musun? Bana katılın ve bu BCH fiyat tahminindeki grafikleri görelim.

BCH Mevcut Piyasa Durumu

Bu Bitcoin Cash teknik analizini yazarken, BCH, 24 saatlik işlem hacmi 2,3 milyon dolar olan 523 dolar seviyesinde. Fiyat, son 24 saatte (% -4,67) düştü.

BCH, 18,6 milyonluk mevcut dolaşım arzına sahiptir. Toplam maksimum BCH arzı 21 milyondur. Şu anda, BCH için en iyi kripto ticaret platformları Binance , Huobi Global, OKEx , Bybit ve BitZ’dir.

Şimdi, 2021 için bu BCH teknik analizinin bir sonraki kısmına geçelim.

Bitcoin Nakit Fiyat Tahmin 2021

Şu anda Bitcoin Cash, CoinGecko’da 12. sırada bulunuyor . Blockchain’deki son gelişme ve değişiklikler, BCH fiyatının daha yükseğe çıkmasına yardımcı olacak mı? Bu BCH fiyat tahmini yazısındaki tablolara geçelim.

BİTCOİN CASH grafik

Simetrik Üçgen modelini gösteren BCH / USDT grafiği (Kaynak: TradingView) 22.03.21

Yukarıdaki grafikteki daha küçük zaman diliminde Simetrik Üçgen modelini görebiliriz. Bu model, bir fiyat kırılmasına veya bozulmasına yol açabilecek bir konsolidasyon dönemini gösterir. Alt trend çizgisinden bir kırılma, yeni bir düşüş trendinin başlangıcını temsil ederken, üst trend çizgisinden bir kırılma, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterir.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında BCH düşüş pozisyonunu boğa trendine çevirdi. O dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacmini dikkate almak için bir neden.

bitcoin cash satış

BCH Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView) 22.03.21

RSI (RSI) ki bu BCH nötr halde hala anlamına gelir, 46.79 yer almaktadır. Bu nedenle, kripto yatırımcıları herhangi bir büyük fiyat tersine çevrilmesi konusunda endişelenmeden normal bir ticaret deneyimi bekleyebilir. Bununla birlikte, kripto para yatırımcıları,  kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıpları önlemek için dikkatli olmalı ve piyasadaki hype’dan uzaklaşmalıdır.

Basit Hareketli Ortalamaya (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamaya (EMA) da bakalım.

bitcoin cash

BCH 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView) 22.03.21

2021’in başından bu yana, BCH’nin fiyatı, öncekinden daha yüksek olan birçok yükseliş hareketi gördü. Dahası, bunları hemen konsolidasyon, dalgalanmalar ve düzeltmeler izler. Bunu göz önünde bulundurarak, BCH’nin bu 2021’de rekabetçi bir pazarı var. Üstelik bazı kripto uzmanları, Mart ayının altcoin sezonu olacağını söylüyor .

Baş ve Omuz Formasyonunu Gösteren BCH Fiyat Tahmin Tablosu

Bu BCH fiyat tahmin tablosunda aşağıda gösterildiği gibi, daha küçük bir zaman diliminde, BCH bir Baş ve Omuz Modeli göstermiştir.

Baş ve omuzlar paterni, yükselişten aşağı yönlü trendin tersine dönmesini öngören belirli bir grafik oluşumunu gösterir. Dahası, model en güvenilir trend tersine dönüş modellerinden biridir.

2021 BCH fiyat tahminimiz için kısa-orta vadeli senaryoda, BCH direnç seviyesini 986 $ ‘dan geçmek zorunda. Bunu yapmak için, Fib seviyesinde 718 $ ‘dan daha fazla destek oluşturması gerekiyor. Aksi takdirde, BCH 986.65 $ ‘lık yükseliş fiyatına ulaşamayabilir.

Bu arada, 2021 uzun vadeli BCH fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Bu yıl şu anki tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatı olan 4.355 $ ‘ı geçme olasılığı yüksek. Bununla birlikte, bu ancak bir dizi psikolojik direnişi aşarsa gerçekleşecektir.

Sonuç

Bitcoin Cash’in 2021’de önünde parlak bir geleceği var. BCH ekosisteminde ve genel kripto piyasasında devam eden gelişmelerle, BCH’nin yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Boğa BCH fiyat tahmini 2021 986 dolar. Yukarıda da belirtildiği gibi, yatırımcılar bu yıl Bitcoin ve Ethereum gibi ana kripto para birimleriyle birlikte BCH ile taraf olmaya devam ederse 4.355 dolara bile ulaşabilir.

Bitcoin Cash temel bilgiler

BCH nedir?

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’in bir çatalı olan dijital bir varlıktır. Dahası, BCH, Bitcoin’in temel çalışmalarının çoğunu paylaşıyor.

BCH satın almaya değer mi?

Bitcoin Cash’in yerel varlığı BCH, 2021’de iyi bir yatırımdır. Bununla birlikte, yatırımcıların, kripto para birimlerinde alım satım yaparken, bunlar son derece değişken olduğu için ekstra özen göstermeleri gerekir.

BCH fiyatı 2021’de 1K $ ‘ın üzerine çıkacak mı?

Evet, mevcut trende göre BCH’nin 2021 bitmeden 1K $ ‘a ulaşması çok olası.


Sorumluluk Reddi: Bu makalede ifade edilen görüşler  yalnızca tahmindir ve bu tahminler gerçekleşmeyebilir. Bu makaledeki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Tüm kullanıcıların kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalarını dileriz.

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir