Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler
Kripto Paralar

Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yeni çağın sanal para birimi olan Bitcoin değerleri sürekli değişkenlik göstermektedir. Bitcoin alım satım yaparken de bu değişen değerler göz önüne alınmalıdır. Bitcoin hızlı ve kolay transferi yapılabilen bir sanal paradır. Sanal cüzdanlar da saklanan bu sanal para internet alışverişlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

Bitcoin alım satımı herkes tarafından yapılabilir. Kullanıcılar birden fazla sanal cüzdana sahip olarak Bitcoin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir.

Bitcoin alım satımı yapılırken eğer dikkat edilmez ise zarara uğrayabilirsiniz. Bu durumlar göz önünde bulundurularak Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • İlk defa Bitcoin alımı yapacak iseniz öncelikle paranızın tümüyle değil küçük bir meblağ ile test alımları yapmalısınız. Düşük rakamlar ile yapacağınız bu testler size risk durumunu gösterecektir. Bu düşük rakamlı testleri de al sat yaparak Bitcoin alım satımını öğrenebilirsiniz. Düzenli bir şekilde ilk olarak yatırdığınız test parası ile alım satım yaparak ilerleme gösterebilirsiniz.
 • Bitcoin alım, satım ve takibi yapacağınız zaman güvenilir site ve uygulamaları tercih etmelisiniz. Çünkü gerçek siteler gibi sahte, sizleri dolandırmak üzere kurulan uygulamalarda bulunmaktadır. Bu uygulamalardan uzak durmalısınız.
 • Bitcoin gibi alt coin borsasını da takip etmelisiniz. Alt coinlerin de Bitcoinden türemiş olan sanal para birimleri olduğunu düşünerek hareket edebilirsiniz. Yatırımlarınızı ister tek bir hesap üzerinden yapabilir isterseniz de bölerek değerlendirebilirsiniz.
 • Eğer Bitcoin alım satım işine gireceksiniz bu kurun dalgalı olduğunu bilmelisiniz. Dalgalı kur sizleri panik duygusuna sevk etmesin. Öncelikle sakin kalarak dalgalanmaları takip etmelisiniz.

Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Sakinliğinizi koruyarak karar vermek sizlere kazanç sağlayacaktır. Kur dalgalanmasından panik yaparak hızlı karar vermek sizleri alım satım da zarara uğratabilir.

 • Bitcoin alımı yapacağınız zaman kısa ya da uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz. Kısa vadeli alımlar sürekli takip edilmesi gereken değişen ve dalgalı kura göre hareket edilmesi gereken yatırımlardır. Uzun vadeli yatırım yapmak istediğinizde ise alım yaptıktan sonra değişen kur değerleri sizleri korkutmadan kurun en yüksek anında satış işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Bitcoin alım satımının bir yatırım yöntemi olduğunu unutmamalısınız. Her yatırım yönteminde olduğu gibi Bitcoin de de risklerin olduğunu ve en düşük riskleri de göze alarak alım satımı başlayacağınızı bilmelisiniz.
 • Bitcoin almak istiyorsanız piyasayı takip ederek Bitcoin değeri düştüğü an da alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
2
Kararsız
1
Saçma gibi
1
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

  Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

  2 Yorumlar

  1. Tavsiye ettiğiniz bir Coin varmı

   1. Merhaba Berke, alım/satım tavsiyeleri vermiyoruz. (alım/satım tavsiyesi vermek yasak.) Sende bir yatırım yaparken kimseden tavsiye almamaya çalış. Yatırım yapmak riskli bir iş bu yüzden yatırım yapmadan önce araştırma yap.

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir