Bill Gates Bitcoin
Kripto Paralar

Bill Gates Bitcoin İçin: “Elon’dan daha az paranız varsa dikkatli olun” dedi

Son aylarda Bitcoin, çoğunlukla kurumsal yatırımcılardan esinlenerek ana akım bir varlık olma yolunda önemli adımlar attı. Tesla‘nın dijital para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırım , büyük ölçüde tüm zamanların en yüksek seviyesine ilham verdi ve Bill Gates , yatırımcılar arasında dikkatli olunmasını istiyor .

Hem Gates hem de Musk, dünyanın zengin insanları olarak, kripto para birimleri hakkındaki görüşleri, sektörün beklentilerinde önemli bir rol oynuyor.

Şu anda Musk, 161,5 milyar dolarlık net değeri ile dünyanın en zengin ikinci kişisi olarak gösteriliyor. Başka yerlerde Gates, Forbes milyarderler endeksine göre 123,2 milyar dolarla dördüncü sırada yer alıyor .

Bloomberg TV’ye konuşan Microsoft’un kurucusu , Tesla CEO’su Elon Musk‘ın varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.300 $ ‘a katkıda bulunmasından günler sonra Bitcoin‘e kimin yatırım yapması gerektiği konusunda ilginç bir görüş yayınladı.

Bill Gates, yalnızca Musk gibi tonlarca paraya sahip dünyanın en zengin adamı iseniz Bitcoin‘i tercih etmeniz gerektiğine inanıyor.

Gates, yalnızca ayıracak daha fazla paranız varsa dijital varlıklara yatırım yapmanız gerektiği konusunda uyardı.

“Elon’un tonlarca parası var ve çok bilgili, bu yüzden Bitcoin’in rastgele bir şekilde yükselip alçalmayacağını çok iyi biliyor. Bence, ayıracak kadar parası olmayan insanların bu çılgınlıklara kapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Genel düşüncem, Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız, ”dedi Gates

Gates, varlığın dijital bir yapısı olması nedeniyle Bitcoin’e yatırım yapmadığını savunuyor. Parasının fiziksel ürün üreten şirketlerde olduğunu belirtiyor.

Peki Musk Bitcoin İçin Ne Söylüyor?

Gates, en zengin insanların Bitcoin’e yatırım yapmasını istese de , Musk yatırım yapmak isteyenlerin tüm hayat parasını varlığa yatırmamasını tavsiye etti. Tesla CEO’su şunu belirtiyor :

Açık olmak gerekirse, insanlar birikimlerini kripto para birimine yatırmamalı – bu akıllıca değil. Kripto’nun Dünya’nın gelecekteki para birimi olması iyi bir şans fakat bazı riskler var hangisinin gelecekteki para birimi olacağı gibi. Belki birden çok olur. Bu noktada kripto rasyonel olarak düşünülmelidir. Bu yüzden kripto spekülasyonu cephesinde fazla ileri gitmeyin,

Ayrıca Gates’in Bitcoin konusunda şüpheci kalmasına rağmen, MicroStrategy ve PayPal gibi çoğu kurum dijital para birimini desteklediğini gösterdi.

Gates fazla hoş bulmasada Kripto Para savunucuları, bu tür büyük adımların ana akımın benimsenmesi için mükemmel bir temel oluşturduğuna ve şimdi Bitcoin üzerine kısa bahisler yapmanın akıllıca bir strateji olmadığına inanıyor .

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir