Apple Pay 380 milyon kullanıcısına kripto ödemeleri getiriyor
Kripto Paralar

Apple Pay 380 milyon kullanıcısına kripto ödemeleri getiriyor

Kripto özelliklerine izin veren büyük ödeme şirketleri dizisi, BitPay’in bugün yaptığı açıklamaları BitPay kart kullanıcılarının artık Apple Wallet’a bağlanabileceğini ve Apple Pay kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapabileceğini duyurmasıyla devam ediyor.

BitPay CEO’su Stephen Pair, bir basın bülteninde “BitPay Kartını kullanan ve her zaman yeni yerler ve kriptolarını harcamak için yollar arayan binlerce BitPay Cüzdan uygulaması müşterimiz var,” dedi. Ve açıklamalarına şunları ekledi, “Dünyada dev bir kripto ödeme ağına sahip olmak en büyük hayalimiz  Apple Pay şu anda ağımızda ve yakında Google ve Samsung Pay eklemeyi düşünüyoruz, bunu başarırsak BitPay Kartını günlük ürünlerden lüks alışverişlere kadar daha fazla yerde kullanarak kolay ve rahat ödemeler gerçekleştirebilirsiniz ”

Bitpay şu anda BTC, ETH, Bitcoin Cash ve çeşitli stabilcoin ödemelerine izin veriyor.

Bu Apple Pay entegrasyonu, devam eden kripto para piyasasından yararlanmak için yapılan hamle BitPay’den geniş bir stratejinin parçası gibi görünüyor. BitPay ayrıca  geçtiğimiz yılın sonlarında ulusal bir güven bankası olmak için OCC’ye  başvurdu . Apple Pay basın bülteni, “Google Pay ve Samsung Pay için desteğin bu çeyreğin sonlarına doğru planlandığını” belirtti.

Bu hareket, Apple Pay’in boyutu ve pazar doygunluğu göz önüne alındığında, dijital para birimlerini gerçek dünyada harcamak isteyen kripto kullanıcıları ve üreticileri için önemli bir yaklaşım. Yakın tarihli bir rapor , Apple Pay’in 2025 yılına kadar tüm kart işlemlerinin % 10’unu (mevcut% 5 payına kıyasla) karşılama yolunda ilerlediğini söylüyor. BitPay’in entegrasyonu, Apple Pay kullanıcılarının satın alım işlemlerinde para iadesi kazanmalarına olanak sağlamak için Goldman Sachs ile bir girişim başlattı. Apple Card kullanıcıları için planlanan ek yardımcı programa da izin verebilir. Apple Pay’in şu anda dünya çapında 380 milyondan fazla kullanıcısı var.

Bu aynı zamanda Apple ile ilgili birçok kripto para birimi geliştirmelerinden sadece ilki olabilir. Geçen hafta, Royal Bank of Canada Dominion Securities analisti Paul Steves, Apple’ın nakit rezervlerinin bir kısmını Bitcoin‘e tahsis edecek bir sonraki şirket olabileceğini tahmin etti . Apple’ın şu anda elinde yaklaşık 200 milyar dolar nakit var ve şirketin Tesla’nın kripto para satın alma konusundaki liderliğini takip etmesi için baskı artıyor .

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir