Apple ile çalışmak ne kadar zor (Apple araba projesi)
Küresel

Apple ile çalışmak ne kadar zor? (Apple araba projesi)

Apple araba projesiyle ilgili görüşmelerde bildirilen arıza, Cupertino şirketiyle çalışmanın zorluklarını gösteriyor.

Bu hafta Apple’ın söylentilere konu olan otomobil projesinin bilgesinde başka gelişmeler ortaya çıktı. Apple Car ortaklığının gözde favorilerinden olan Hyundai-Kia’nın donmuş olduğu ya da resmi dilde ifade edersek, şirketler arasındaki görüşmeler askıya alındı.

Yatırım bankası Wedbush’tan bir analist notuna göre , Apple bu projede bir ortak aramaya devam ediyor; not, Apple’ın önümüzdeki üç ila altı ay içinde bir otomobil üreticisi ile bir anlaşmaya girme şansının% 85’in üzerinde olduğunu iddia ediyor.

Banka, Hyundai’nin hala yarışta olduğuna inanıyor, ancak Volkswagen’in de olası bir aday olduğunu söylüyor. Nitekim şu anda neredeyse her otomobil üreticisi düşünülüyor gibi görünüyor: JP Morgan’a göre Renault gerçekçi bir seçenek, Nissan ise Apple ile çalışmaya açık bir ilgi gösteriyor .

Apple, Hyundai-Kia ile bir işbirliği hakkında gerçekten ciddi görüşmeler yapmış gibi görünüyor. Ancak ana unsur, Hyundai’nin bu görüşmeleri iki kez Apple’ın iradesine aykırı olarak onaylamasıdır.

 Apple araba

İkinci olarak, Apple’ın arabayı gerçekten inşa edecek bir ortak aradığı oldukça açık. Apple’ın kendi otomobil üretimini kurması, iPhone devi için bile çok büyük bir taahhüt olacaktır. Diğer şirketlerin ürünlerini inşa etmelerine izin verme konusunda uzun bir geleneğe sahip, bu yüzden bu çok şaşırtıcı değil.

Apple ile çalışmak gerçekten zor

Apple ile işbirliği yapmayı düşünenlerin inatçı bir partner edindiklerini bilmeleri gerektiğini bir kez daha gördük.

Bloomberg’in verdiği bilgiye göre Apple, kapağı açık tutamadığı için Hyundai ile görüşmeleri askıya aldı. Hyundai, tıpkı nVidia’nın daha sonra Apple ürünlerinden sonsuza kadar yasaklanan hatalı ekran kartlarında yaptığı gibi kendini yaktı . Apple’ın uzun bir hafızası var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz listede yedek kapasiteye sahip hangi üreticiler kaldı? Ve bunlardan hangisi Apple’ın kendi marka kimliklerini Apple’ın altına dahil etme konusundaki katı taleplerini kabul edecek? Şirketin gösterge panelinde Intel gibi “Volkswagen Inside” etiketlerine izin vermesi olası değildir.

Bununla birlikte, bunların hepsi işe yarıyor ve hangi otomobil üreticisi işi alırsa alsın, Apple ile işbirliği yapmak kolay olmayacak. İstediğini elde etmeye alışmış bir şirket ve herhangi bir tehdit olursa kapıdan çıkmaktan son derece mutlu.

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Küresel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir