altcoin nedir
GenelKripto Paralar

Altcoin Nedir ? Altcoinler Nelerdir ?

Altcoin Nedir ? Altcoinler Nelerdir ?

Altcoin, Bitcoin kripto para birimine veya sanal para birimine bir alternatif olarak bilinir. Her altcoin kendi kurallarına göre çalışır. Bitcoin’e olan ilginin artmasıyla paralel olarak şifre üretme zorluğu da artmış ve bu da çeşitli Bitcoin’lerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

“Alternative Coin” Altcoin’in kısaltması, Bitcoin’den sonra diğer tüm dijital para birimlerini ifade eder. Namecoin, kripto para dünyasındaki ilk altcoin. 2011 yılında dijital para birimi olarak tanıtıldı ve sonraki altcoinlerin yolunu açtı. Altcoinler 100’ün üzerinde işlem hacmine sahiptir ve yeni altcoinler sürekli olarak tanıtılmaktadır. Kripto para borsalarında tüm para birimleri kullanılamaz. Bunun olağan nedeni; farklı algoritmik yapılara sahip altcoinlerin yetersiz piyasa hacmi ve talep limitini aşmaması nedeniyle görülebilmektedir. Alkol üretiminin temel nedeni, karmaşıklığının düşük olmasıdır. Bu tema madencilikte çok önemlidir.1’e yakın zorluk derecesine sahip altcoinler daha hızlı hale gelebilir.

Altcoinler Nasıl Çalışır?

Genel olarak, altcoinler orijinal Bitcoin’e çok benzer şekilde çalışır. Dijital cüzdanınızdan başka bir kullanıcının cüzdanına ödeme göndermek için özel anahtarı kullanabilirsiniz. Bu kripto para birimi, işlemlerin sürekli ve halka açık olarak kaydedildiği bir blok zinciri veya defterdir. Bu nedenle, değişim gerçekleştikten sonra değiştirilemez veya yasaklanamaz.

Blockchain, büyük işlemleri destekleyen matematiksel kanıtlarla korunmaktadır. Altın para alım satımından önce detaylı araştırma yapılması gerekir. Altcoinlerin yatırım potansiyeli dikkatlice analiz edilmelidir. Bu para birimlerinin teknolojisi ve grafikleri, özellikle altcoin fiyatlarının yükselip düşmesini etkileyebilecek sosyal medya açıklamaları açısından yakından izlenmelidir. Gelecekte ortaya çıkması beklenen önemli altcoinler.

Altcoin ve Bitcoin

Altcoinlerin Bitcoin’den farklı kuralları vardır. Örneğin, Bitcoin yalnızca her 10 dakikada bir Bitcoin üretir veya üretirken, Litecoin adı verilen Altcoin her 2,5 dakikada bir coin üretir. Bu, Litecoin’in ödemeleri daha hızlı işlemesini sağlar. Bir milyon Litecoin karşılığında Bitcoin yalnızca 21 milyon Bitcoin üretecek.

Litecoin ayrıca diğer madencilik kurallarını kullanır. Bitcoin madenciliği pahalı donanım gerektirirken, Litecoin geleneksel bilgisayar donanımı kullanılarak çıkarılabilir. Litecoin, dünyadaki binlerce altcoin’den sadece biri ve değerlerine ulaşmamış olsalar bile Bitcoin’e popüler bir alternatif oldukları ortaya çıkıyor.

Altcoinlerin Avantajları

Bitcoinin kusurlarını iyileştirir: Altcoinler genellikle, ister hız, madencilik maliyeti veya başka bir faktör olsun, Bitcoin çerçevesiyle ilgili algılanan bir eksikliği gidermek için tasarlanmıştır.

Rekabeti Ortaya Çıkarır: Bitcoinin çalıştığı kuralları değiştirerek, altcoin yaratıcıları Bitcoin sistemine yeni rakipler için yer açar.

Düşük işlem ücretleri: Güvenli blok zinciri teknolojisine ek olarak altcoinleri bir ödeme yöntemi olarak kullanmanın avantajlarından biri, her işlem için nispeten düşük işlem ücretleridir.

Örnek Altcoinler

Ethereum

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, kripto para biriminin kendi Ethereum’una güç sağlamak için kullanılan merkezi olmayan bir blok zincirine dayanan açık kaynaklı bir yazılım platformudur. Ethereum genellikle bir altcoin olarak kabul edilse de aslında blockchain teknolojisini ilerletmeyi ve daha fazla alanda kullanmayı hedefleyen yenilikçi bir sistemdir. Ethereum, enerji kaynağı olarak Ethereum kripto para biriminin değerini kullanan kriptografik bir işletim sistemidir.

Ethereum’un Avantajları

Ethereum yapma özgürlüğü sağladığı için birçok altcoin çıkarılabilir. Ethereum almak için Ethereum adresi olan sanal bir cüzdana ihtiyacınız var. Bu cüzdan adresleri ile kripto para ticareti yapabilir ve takas edebilirsiniz. Ethereum iletim işlemleri, asimetrik şifreleme kullanılarak imzalanır ve gönderilir. R işlemlerinin her biri ağda duyurulur ve blok zincirine bağlanır.

Bu şekilde, aynı Ethereum’un birden fazla tüketiminden kaçınılabilir. Ethereum platformu, işbirliği yaptığı blockchain teknolojisini tam olarak kullanıyor. Tasarımı, üçüncü şahısların müdahalesini önlemek için dikkatlice tasarlanmıştır. Her blok zinciri ağı, fikir birliği ilkelerine dayanır.

Bu, sistemdeki tüm düğümlerin kendisinde yapılan değişiklikleri kabul etmesi gerektiği anlamına gelir. Bu, dolandırıcılık olasılığını ortadan kaldırır ve ağı tüm olumsuz olaylardan korur. Ethereum merkezi olmayan bir sistemdir, bu da tek bir hata noktası olmadığı anlamına gelir, bu nedenle tüm uygulamalar her zaman çevrimiçidir ve asla kapanmaz. Ek olarak, merkezi olmayan yapı ve şifreleme güvenliği, Ethereum ağını olası hacker saldırılarından ve dolandırıcılık faaliyetlerinden güvenilir bir şekilde korur.

Ethereum Madencilği Nasıl Yapılır?

Ethereum üretimi, Bitcoin üretimine benzer, ancak ikisi arasında ince farklılıklar var. Bu farklılıklar, Ethereum’u temsil eden akıllı sözleşmeler açısından avantajlar yaratır. Ethereum üretimi için bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekir. Kurulumdan sonra üretime başlayabilirsiniz. Üretim için gerekli prosedürler. Grup üyeliği ürünlerinizin sayısını artırır. Ethereum üretmek için çok dolarlık üst düzey ekipmana ihtiyacınız yok. Bu nedenle madencilik maliyeti Bitcoin’den çok daha ucuzdur. Ethereum üretimi bir grafik kartı (GPU) kullanılarak yapılabilir.

Kripto paralar hakkında tüm her şey burada.

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Daha :Genel

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir