Airdrop nedir
Kripto Paralar

Airdrop Nedir ? Ne Anlama Gelir ?

Airdrop Nedir ?

Airdrop Nedir ? Airdrop’lar, ücretsiz değişimler veya küçük reklam hizmetleri için forex yatırımcı cüzdanlarına Bitcoin veya jeton sunmayı içerir. Ayrıca sadık müşterilere blockchain platformuna ücretsiz bir abonelik sunar. Bunun kripto para piyasasında kullanılan bir ticaret yöntemi olduğu söylenebilir. Bu projenin temel amacı, özellikle yeni üreticiler arasında farkındalık yaratmaktır. Kripto para birimi dünyası şiddete dayanır. Hediyeler, projeye daha fazla insanı çekmek için cesaret verir, çünkü insanlar gelecekte her zaman ilginç bir şeyler ararlar.

Airdrop’un bir sonraki duyurusu, uzun zamandır beklenen sesi sosyal medyada ve kripto dünyasında üretecek. Bazı airdrop’lar, müşterinin çeşitli web formları doldurmasını gerektirir. Örneğin, Universal.io AirDrop, birden çok katılımcının AirDrop’a hak kazanmak için bir Facebook listesi sağlamasını gerektirir. Yatırımcılar her zaman sahte sitelere dikkat etmeli ve sadece resmi sitelere bilgi göndermelidir. Ek olarak, kişisel oturum açma bilgilerinizi sunum ekibine açıklayamayacaksınız.

airdrop gorsel bir

Şirketlerin airdrop yapmak istemesinin birkaç nedeni var:

 • Farkındalık Yaratmak
 • Kullanıcıları anlamak
 • Fon Toplama
 • Sadakati Ödüllendirme veya İlham Verme
 • Daha Geniş Token Dağılımı
 • Sert Çatallar

Airdrop’lara Nasıl Katılırım?

 1. Cüzdan adresi
 2. Temel Tokenlar
 3. Bilgiye ulaşmak

Airdrop Türleri

Farklı eylemler gerektiren farklı türde airdrop’lar vardır. Öyleyse, farklı airdrop türlerinden bazılarına göz atalım:

 1. Standart Airdrop
 2. Ödül Airdrop
 3. Tutucu Airdrop
 4. Hardfork Airdrop
 5. Özel Airdrop

Standart Airdrop:

Bu Airdrop çeşitli haber bültenlerine ve güncellemelere kaydolmanızı gerektirir. AirDrop’a hak kazanmak için adınız ve e-posta kimliğinizle kaydolmanız yeterlidir.

Bounty Airdrop:

Bu durumda, Airdrop inişine hak kazanmak için işi yapmanız gerekir. En popüler aktiviteler, aktiviteler ve daha fazlası hakkında tweet’leri içerir. Bu işin karşılığında ödüllendirileceksiniz.

Holder Airdrop:

Bu tür bir airdrop, cüzdanınızda belirli bir sembol olduğunda ortaya çıkar. Bu nedenle EOS, XRP gibi kripto para cüzdanlarında EOS, XRP olduğunda birkaç ücretsiz token sunar.

Hardfork Airdrop:

Orijinal madeni paralar sıkıştırıldığında, orijinal madeni paraların sahibi olan kişi de yeni madeni paraların Airdrop olması hak kazanır.

Bitcoin sahipleri için Bitcoin Cash Airdrop buna bir örnektir.Bazı kişilerin farkında olmadığı özel Airdrop için uygun olabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu sadece bazı topluluklar için bir Airdrop’tur. Artık cüzdan ve gerçek kripto para birimine sahip olduğumuza göre, yapmamız gereken bir sonraki şey, bu Airdrop’un tam olarak ne zaman ve nerede olacağını bilmektir.

Airdropları takip etmek için BitcoinTalk gibi forumları gözden geçirmektir, ancak süreç artık çok daha basit ve anlaşılır. Sadece airdrop’lara adanmış birkaç site ve özellikle bu çeşitli airdropları bildiren çeşitli sosyal medya kanalları var. İlgili Twitter hesaplarını takip edin ve ilgili Telegram gruplarına ve çevrimiçi airdrop forumlarına katılın. airdropaddict.com ve icodrops.com gibi siteleri airdrop takip etmek için kullanabilirsiniz.

Olası Riskler

Airdrop’un getirdiği bazı cazibelerle, pek çok meraklı yatırımcı airdrop için kaydolacak. Ancak, tam da bu nedenle, bu yatırımcılardan kolay para kazanmayı uman bazı dolandırıcılar olacaktır. Bir airdrop için kaydolmak istiyorsanız, bir dolandırıcılığa kapılmadığınızdan emin olmak için gerekli tüm adımları atmalısınız. Bazı proje sahipleri, sürekli sosyal medya gönderileri aracılığıyla kısa vadeli heyecan yaratır. Yeterince yatırımcı çekip, tokenler borsada sergilenmeye başladıktan sonra proje geliştiriciler tüm tokenlarını hızlı bir şekilde kar elde etmek için satıyor. Bu olaydan sonra geliştiriciler projeyi terkeder ve proje ölür.

Güncel kripto konuları için Kripto Para konu başlığını inceleyebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

  Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir