Cardano ve Polkadot coinleri XRP'yi geride bıraktı
İNVESTVE ÖZELKripto Paralar

Cardano ve Polkadot coinleri XRP’yi geride bıraktı

Cardano (ADA) ve polkadot (DOT), Pazartesi günü piyasa değerinde XRP’yi geçtikten sonra, sırasıyla dördüncü ve beşinci en değerli kripto varlıklarıdır. Bunun nedeni, merkezi olmayan finansta (DeFi) son ralli ve Ethereum blok zincirini kullanmanın artan maliyeti. 

Veri analitiği site Messari göre, Cardano ve Polkadot en kabaca $ 19830000000 uzaklıkta iken ‘ın piyasa değeri yaklaşık $ 21820000000 seviyesinde bulunuyor. İçin XRP bu rakam $ 16360000000 civarındadır.

yatırımcılara ve analistlere göre, bu halka açık blok zincirlerinin iki kripto para biriminin son rallisi “kendine özgü pompalar” değil, bu halka açık blok zincirlerinin “Ethereum katili” anlatısına bir bahis. Yatırımcılar , Ethereum’un blok zincirini giderek daha pahalı ve kullanımı zor olarak görürken, genellikle Ethereum üzerine inşa edilen merkezi olmayan finans (DeFi) patlamaya devam ediyor.

Blockchain analitik firması Glassnode’dan alınan veriler, CME’nin Pazar günü eter vadeli kontratını başlatmasının ardından eterin fiyatının yükseldiğini , Ethereum blok zincirinin işlem ücretlerinin yeniden yükselmeye başladığını gösteriyor. 24 saatlik hareketli ortalamada, 8 Şubat Pazartesi 14:00 UTC (9:00 ET) itibariyle ağın toplam işlem ücreti 1.003.727,15 $ idi.

multicoin-capital

Kripto yatırım şirketi Multicoin Capital’in müdürü olan Mable Jiang, şöyle söyledi:

Ethereum]görünüşte fazla tıkanmış”. “Cardano ve Polkadot, ‘ölçeklenebilir bir blok zinciri arama’ şeklindeki daha geniş anlatıya uyuyor, bu nedenle, kripto sermaye piyasasındaki sermaye, titreyecek son bir hikaye arıyorsa, işte budur.

Austin, Teksas merkezli bir kripto fonu olan Jiang’s Multicoin Capital, Solana ve Algorand dahil olmak üzere birçok sözde “Ethereum Killers” a yatırım yaptı.

En son eter rallisini sürmeye yardımcı olmak, patlayıcı DeFi sektörüdür; Şu anda DeFI Pulse verisi başına yaklaşık 36,13 milyar dolar DeFi’de kilitlenmiştir . Piyasa değerine göre en iyi DeFi protokollerinin çoğu, Aave, Uniswap, Maker, Synthetix ve Compound dahil olmak üzere Ethereum’a dayanmaktadır.

Ethereum ağını kullanmak daha pahalı hale geldi ve bu sadece DeFi yüzünden değil. Jiang’a göre bir başka faktör, ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın (NASDAQ: TSLA) 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının ardından, Bitcoin’in Pazartesi günü erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı son rallisi.

Jiang, “Şu anda, Tesla’nın ifşası nedeniyle çok büyük bir miting var ve eğer insanlar eter üzerindeki kısa pozisyonlarını kapatacaklarsa, muhtemelen işlem başına 50-100 $ [değerinde] gaz [ücret] ödeyecekler,” dedi. Merkezi olmayan türev platformları kullanan “Bu, artık küçük ölçekli perakendeciler için uygun değil”.

Ethereum madencilik havuzu Sparkpool tarafından desteklenen gaz ücreti takipçisi gasnow.org’a göre, baskı saatine giden saatte ortalama gaz fiyatı 307 gwei idi. “Gaz”, Ethereum’da işlem yapmak için dahili fiyatlandırma birimini ifade eder ve bir eterin milyarda birine eşit olan gwei ile belirtilir.

Outlier Ventures

Kripto risk sermayesi şirketi Outlier Ventures tarafından bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda , Cardano’nun Ethereum blok zincirinin ardında en aktif olarak geliştirilen ikinci protokol olduğu belirtilirken, Polkadot geçen Temmuz ve Kasım arasında aylık aktif çekirdek geliştirici sayısını ikiye katladı.

Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov, “Pazarın DeFi ile ilgili her şeye odaklanması göz önüne alındığında, son Cardano’nun tersini kaçırdığı için affedilebilir, ancak altta yatan temeller çok destekleyici” dedi. “Aynı şekilde, Polkadot da aktif olarak geliştirilmiş bir başka protokol olarak vurgulandı ve birlikte çalışabilirlik oyunu ve DeFi’ye girişimi iyi belgelendi.”

Yıl sonuna kadar, diğer büyük akıllı sözleşme platformlarının kripto para birimleri de önemli bir büyüme gördü. Messari’ye göre Solana (SOL), cosmos (ATOM) ve algorand (ALGO) sırasıyla% 320.3,% 141.4 ve% 130.81 arttı.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir