ABD Hazine Bakanı Yellen, Bitcoin'in İşlemler İçin Yetersiz Olduğunu Söyledi
Kripto Paralar

ABD Hazine Bakanı Yellen, Bitcoin’in İşlemler İçin Yetersiz Olduğunu Söyledi

Yakın zamanda atanan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, BTC’nin yasadışı işlemlerde sıklıkla kullanıldığına ve etkili bir ödeme şekli olarak başarısız olduğuna olan inancını ikiye katladı.

İlginç bir şekilde, varlığın fiyatı günde 11.000 $ ‘dan fazla düşerek 48.000 $‘ın altına düştüğü için yorumlar geldi.

ABD Hazine Bakanı Yellen

Bitcoin İşlemler İçin Yetersiz mi?

DealBook DC Politikası Projesi, New York Times tarafından yönetilir bir etkinlikte, Yellen ABD’nin sonrası COVID-19 ekonomik iyileşme yüzüne sahip dik yolda yorumladı. İlginç bir şekilde, “daha hızlı ve daha ucuz” ödeme yöntemleri sağlayabileceklerine inandığı için dijital varlıkların rolüne değindi.

Bununla birlikte, mevcut formları, daha önemli bir rol almadan önce incelenmesi gereken “birçok konu” sunar. Ele alınması gereken sorunlardan bazıları “tüketicinin korunması ve kara para aklamadır.”

Doğrudan birincil dijital varlık olan Bitcoin hakkında konuşurken, “işlem yapmak için son derece verimsiz” olduğunu ve oldukça spekülatif bir varlık olduğunu söyleyerek ona dayandı.

Yellen daha önce , kripto endüstrisinin yükselişinin, suçlular onları yasadışı eylemler için kullanma eğiliminde olduğu için güvenlik açıklarının risklerini artırdığını iddia etmişti.

NYT etkinliği sırasında, ABD Merkez Bankası’nın, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) büyüyen eğilimini takip etmek için diğer merkez bankalarına katılabileceğini ima etti. ABD son birkaç yıldır bu fikirle uğraştı ama kararsız kaldı. Buna karşılık, Çin önemli ilerleme kaydetti ve kendi versiyonunu çeşitli denemelerle aktif olarak test ediyor.

Yellen’ın sözleri, birincil kripto para birimi ve tüm alan için dik bir düzeltme sırasında geldi. BTC, bugün erken saatlerde 58.400 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı, ancak ayılar baş gösteriyordu ve 11.000 dolarlık bir düşüş başlattı.

Birkaç saat içinde kripto para birimi 47.500 $ ‘a düştü (Bitstamp’ta). Bununla birlikte, Bitcoin şimdiye kadar sıçradı ve bugünün en düşük seviyesinden 6.500 dolar değer kazandı.

Kripto piyasasının çoğu, Ethereum‘un 1.700 doların altına, BNB’nin 250 doların altına, Litecoin‘in 200 doların altına ve daha fazlasına düştüğünü takip etti. Sonuçta, kümülatif piyasa değeri bir günden kısa bir sürede 200 milyar doları aştı.

Bu sözler Kripto Para yatırımcılarını biraz korkutmuş gibi gözükmekte.

 

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir