5,7 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunu !
Kripto Paralar

5,7 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunu !

Sosyal para platformundaki kripto etkileyiciler için korkunç bir gün.

Sabahın erken saatlerinde yapılan bir hack,  (WHALE, RARE ve PICA dahil) sosyal belirteçlerin değerini düşürdü. Kayıp 5,7 milyon dolar.

Tam olarak saat 8: 16’da, Kripto para haberleri yayınlayan bir site “çeşitli sosyal paralar arasında yaygın bir hack / saldırı olduğu ve büyük bir kayıpa yol açıldığını belirten ” tweetini attı .

NFT varlıkları tarafından desteklenen bir sosyal para olan WHALE, bir saat sonra hack’i doğruladı ve ” WHALE’nin cüzdanı bir hack ile tehlikeye atıldı ” şeklinde tweet attı. Takip eden bir tweet’te WHALE, tokenlerinin geri kalanını farklı bir cüzdanda güvence altına aldığını duyurdu.

Buna yanıt olarak Roll, Roll cüzdanlarından sosyal para çekme işlemlerini askıya aldı ve etkilenen içerik oluşturuculara ve topluluklara yardım etmek için 500.000 $ ‘lık bir fon oluşturdu.

Ne oldu?

Soyguna benziyor. Etherscan , yüzlerce ETH’nin , bilgisayar korsanları tarafından izlerini gizlemek için sıklıkla kullanılan bir gizlilik aracı olan Tornado Cash’e aktarıldığını gösteriyor.

Roll bugün, saldırının ele geçirilmiş bir Roll cüzdanının sonucu olduğunu söyledi.

The Block’ta bir analist olan Igor Igamberdiev, saldırganın kurbanları tüm jetonlarının transferini onaylamaya zorladığını söyledi. Saldırgan kurbanlarla temas kurmuş olabilir.

Hacklediği cüzdanın güvenliğinin tehlikeye atılmasıyla saldırgan, çalınan sosyal jetonlarını sattı ve gelirlerini gizli bir hedefe yönlendirdi.

Roll, özel anahtarların nasıl ele geçirildiğini söylemedi, ancak bunun “gerçekten üzüntülü bir durum olduğunu” söyledi.

Bugün her şeyi berbat ettik” diye ekledi.

Sosyal Jetonlar?

Sadık hayranlara token satışları yoluyla, bu sanal jetonlar, destekçilerine ısmarlama bir para birimi sunarken gelir elde edebilir.

Sosyal Jeton sahipleri, onları en sevdikleri oyun karakterinin yaşamına veya kariyer kararlarına oy vermek gibi mal ve hizmetler için kullanabilir veya diğer kripto para birimleriyle takas edebilirler.

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir