Va4 Yeni Kripto Madenciliği Projesi
İNVESTVE ÖZELKripto Paralar

4 Yeni Kripto Madenciliği Projesi

Kripto para madenciliği, Satoshi Nakamoto’nun 2009’da Bitcoin‘in oluşum bloğunu çıkarmasından bu yana var olmuştur . O zamandan beri, kripto para birimi madenciliği endüstrisi, kripto para birimlerinin gördüğü bu olağanüstü büyümeden yararlanmak için madencilik çiftlikleri kuran tüm dünyadaki madencilerle birkaç kez büyümüştür. son on yılda, özellikle son birkaç yılda.

Kripto madenciliği hisse senetleri, şirketin temellerine ek olarak hisse senedi fiyatının da dayandırılabileceği temeller olduğundan, genellikle Bitcoin fiyatları ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri ile ilişkilendirilir.

Kripto madenciliği hisselerinin amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin ile birlikte yükseldiği ve ayrıca bir piyasa düşüşü devreye girdiğinde bununla birlikte düştüğü sıklıkla fark edilir. Yakın geçmişte, o görmüş Bitcoin madencilik zorluk bir olan rekor madenci gelirleri sürekli aynı anda yükselen 2021 yılında.

Her ne kadar ana akım medyada artık enerji tüketimiyle ilgili endişeler var, ancak madencilerin % 70’inin tamamı Çin merkezli olsa da, aynı verilerle ilgili mevcut temel veriler Bitcoin’in enerji tüketimi ve bununla ilgili doğru bir sonuca varmak için yeterli değildir. çevreye etki.

Bu endişelere rağmen, kripto madenciliği hisse senetleri, dijital para birimlerinin yaygınlaşması nedeniyle iyi performans gösteriyor. Burada, bir yatırımcının portföyüne büyük bir değer katabilecek en iyi kripto madenciliği projelerini listeliyoruz:

RIOT Blockchain

RIOT Blockchain

Riot Blockchain , Bitcoin madenciliğine odaklanan ve Kuzey Amerika’daki en büyük ve düşük maliyetli bitcoin üreticilerinden biri olmayı hedefleyen bir şirkettir . Riot blockchain , bu yılın başından beri yatırımcı çevrelerinde kasabanın konuşması oldu .

Riot Blockchain Mart 2020’de 65 sentten işlem görüyordu. Bu günlerde yaklaşık 62 dolar seviyesinde işlem görüyor – böyle bir büyüme bu kadar kısa bir süre içinde finans piyasalarında eşi benzeri görülmemiş durumda ve bu şirketin ve bir bütün olarak endüstrinin büyüme hızının açık bir göstergesi. Firmanın şu anda 4,24 milyar dolarlık piyasa değeri var.

Pylon Finance

Pylon Finance

Pylon Finance , Ethereum blok zinciri için bir Grafik İşleme Birimi (GPU) madencilik projesidir . 6 yıldan fazla madencilik deneyimi ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Ether madencilik işletmesinin sahipleri tarafından oluşturulmuştur. Pylon Finance, bu listedeki diğer şirketlerden farklıdır çünkü bunlar, DeFi adıyla Merkezi Olmayan Finans aracılığıyla yatırım yapabileceğiniz bir ürün sunan tek madencilik işletmesidir .

Pylon, kasasını başlatmadan önce dokuzdan fazla DeFi tarım projesini başarıyla başlattı. Pylon’un GPU kasası, tüm kullanıcılar için bir temettü olan ağızdan ağza bir kampanyayla toplanan 1.000.000 $ ile başlatıldı.

Ödüller, stake etme işleminin hemen ardından başlar ve APY, Ethereum’un mevcut oranına ve en güncel hashrate zorluklarına bağlı olarak her 7 günde bir güncellenir. Sadece Ocak 2021’de Ethereum madencilerinin 830 milyon dolar gelir elde ettiği göz önüne alındığında. Sonuç olarak, Pylon Finance’in yerel simgesi olan PYLON, % 250’ye varan yıllık yüzde getiri (APY) üretiyor .

Pylon, bir bütün olarak kripto pazarı ile yarı ilişkili olan bir GPU madencilik varlığı oluşturur. Yarı korelasyonlu olmasının avantajı, DeFi pazarının stake etme ve krediler için kaprislerine tabi olmanın yanı sıra, değerin temelde sürekli artan temel madencilik operasyonunun değerine bağlı olmasıdır.

Bu nedenle, ayı piyasalarında bile PYLON’un değerini DeFi piyasalarından ve bir bütün olarak değişken kripto piyasalarından çok daha güçlü tutması bekleniyor. PYLON, ön satış veya ön madencilik içermeyen ve yaklaşık 7.700 toplam jetonluk sabit tedarik içermeyen% 100 topluluk tarafından çıkarılmış bir jetondur.

PYLON, ortalama bir kripto kullanıcısı için, GPU madenciliğine odaklanan kitle kaynaklı bir projeye yatırım yapmak için bir yoldur; bu, gerekli başlangıç ​​sermayesi, işletme maliyeti, bilgi tabanı vb. Nedeniyle çoğu kişi için erişilmesi zordur. yatırımcının portföyüne benzersiz değer katar.

Canaan Creative

Canaan Creative

Canaan Creative , Çin merkezli bir bilgisayar donanımı üreticisidir. Bitcoin madenciliğinde kullanılan blockchain sunucularına ve uygulamaya özel entegre devrelere (ASIC) odaklanırlar. İlk Halka Arzlarında (IPO) Kasım 2019’da 90 milyon dolar topladılar; daha sonra Nasdaq’ta listelendi.

Canaan şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 39,10 $ civarında işlem görüyor ve bitcoin daha fazla toparlanarak yeni bölgelere girmeye devam ederse bu zirveyi kırmaya devam edebilir. Şu anda 5,42 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve özellikle uzaya olan ilginin artmasıyla sürekli olarak artıyor.

Marathon Digital Holdings

Marathon Digital Holdings

Daha önce Marathon Patent Group olarak bilinen Marathon Digital Holdings, patent iddiası şirketi olan Uniloc Corporation’ın ana şirketidir. Ancak şimdi, endüstri normlarındaki değişiklikle birlikte, artık Bitcoin madenciliği ekipmanı ve bitcoin satın alımlarıyla tanınıyorlar, bu nedenle de isimdeki değişikliği de açıklıyorlar.

Ocak ayının başlarında, şirket , Bitcoin’in değerinin önemli ölçüde arttığı sırada 150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı , böylece şirket bu satın alma nedeniyle bilançosunda büyük kar elde etti. Onlar içindedir çekişme Amerika’nın en büyük Bitcoin madenci olmak Riot Blockchain ile.

Bu alımlar ve madencilik ekipmanı kurulumları nedeniyle , hisse senedi fiyatı muazzam bir büyüme gördü. Hisse senedi geçen yıl Mart ayında 0,5 $ altında işlem görüyordu. Bir yıl hızlı ilerleyin, hisse senedi şu anda 40 $ aralığında işlem görüyor, bu da üstel hisse senedinin genellikle finansal piyasalarda duyulmamış olduğunu gösteriyor. 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir