10 Milyon Dolar Değerinde Xrp Transferi
Kripto Paralar

10 Milyon Dolar Değerinde Xrp Transferi

Kripto Para piyasasındaki balinaları tespit eden Whale Alert adlı şirket 40 milyon xrp değerinde transfer işlemini bildirdi.

Whale Alert tarafından fark edilen işlemde Ripple Balinasının aktardığı 40 milyon xrp’nin değeri 10 milyon doların biraz üzerinde.

Çoğu devasa transfer işleminde olduğu gibi bu işlemde de bazı komplo teorileri var. Whale Alert şirketinin resmi twitter hesabında atılan tweetin altına kullanıcılar komplo teorilerini yazdılar ve çoğunluk bu bir kaç teorinin gerçekliğine ciddi derecede inanıyor.

Teoriler Şöyle :

  1. Alıcı adresin(RL18-VN) Ripple’ın operasyonel harcamalar gibi şirketin ihtiyaçları için XRP’yi nakde çevirmek için kullanılan ekstra emanet cüzdanlarından biri olduğuna inanılıyor.
  2. Ripple ceo’su Brad Garlinghouse ve kurucusu Chris Larsen’i , Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’e karşı mahkemede temsil edecek 21 avukata yapılan ödemenin bir parçası olabileceğini varsaydı.

Ripple Davası Nedir ?

21 Aralık 2020’de “Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu” tarafından açılan davada, şirketin kendisi ve şirket içindeki üst düzey yöneticiler “kayıtsız menkul kıymet” satmakla suçlanıyor. Fakat Ripple, SEC’e rağmen gücüne güç katmaya devam ediyor.

Davadan sonra bile şirket, bünyesine yeni müşteriler eklemeye devam etti. Geçtiğimiz günlerde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse sosyal medyada, “firmanın SEC’in dava açmasından sonra 15 yeni müşteri ile anlaştığını” söyleyerek şirkete olan ilgiyi vurgulamaya çalıştı

Araştırmalarımız görüşme yapılan 15 kişinin Ripple şirketini uzun zamandan beri izleme listesine aldığı yönünde bunun nedeni ise dava sonrası avukatın yaptığı şu açıklamalar : Beni̇m vardığım sonuç, SEC davasının en olası sonucunun, 2013-14 ve belki̇ 2015 satışları i̇çi̇n büyük bi̇r para cezası veya xrp’ni̇n satışında bi̇r tür kontrol veya sınırlamayı i̇çeren bi̇r anlaşma olacağı yönünde. Avukatın bir diğer açıklaması :  Popüler avukat ayrıca XRP’nin fiyatının Ripple’a karşı mevcut davayla yapay olarak bastırıldığını öne sürdü. Hogan’a göre sonuç ne olursa olsun, Ripple için “öldürücü bir darbe” olmayacak

Ortaklık ve Yatırım için görüşen müşterilerin şirket Avukatının yaptığı bu açıklamayı bilmeden bir risk alması ve şirkete yatırım yapması gerçekten mantıksız olurdu. Tabi ki bizde twitterda yüzlerce komplo teorisi ortaya atan insanlar gibi sadece bir tahminde bulunuyoruz.

 

Ne düşünüyorsun?

İyi!
0
Kararsız
0
Saçma gibi
0
Emre B
Selamlar, yatırım hakkında her şeye olan ilgimden dolayı gördüğüm kritik ve güncel haberleri burada paylaşıyor olacağım.

    Hoşunuza Gidebilecek Yazılar

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir